Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Pete Benny
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
||||
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Joe Findley & Mark Day
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
||||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Toby Patton
|
||||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Michael Berry
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Peter Abbot
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: George Keys
|
||||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#2
AQUI
Coached by: TGAC
|
||||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
||||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Joe Findley & Mark Day
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Pete Benny
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Peter Abbot
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#2
AQUI
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
|||
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Joe Findley & Mark Day
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Pete Benny
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Michael Berry
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: George Keys
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#3
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dave Williamson & Sean O'Neill
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Michael Goldsmith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Jo Kearney
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Joe Findley & Mark Day
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Michael Berry
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: David Potts & Clive Steenson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#2
AQUI
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dave Williamson & Sean O'Neill
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Michael Goldsmith
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jamie Vou
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Pete Benny
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Peter Abbot
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: George Keys
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: George Keys
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#3
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
Social