Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Pete Benny
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Lance O'Brien
|
||||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
||||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: David Potts & Clive Steenson
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Lance O'Brien
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: David Potts & Clive Steenson
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Pete Benny
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Peter Abbot
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Pete Benny
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: David Potts & Clive Steenson
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Michael Tielemans
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Toby Patton
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Peter Abbot
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Michael Tielemans
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Brenda Lawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Lance O'Brien
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: David Potts & Clive Steenson
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Pete Benny
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
Social