Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas & Kevin Meates
|
||||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele
|
||||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Peter O'Connor & Kendal Everest
|
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
||||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Duncan Grant
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Hamish Morton
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
||||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Hayden Cohen
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Aaron Farr
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
||||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#3
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
||||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#2
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Lauren Temple
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
|
||||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway
|
||||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Rex Jones
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
SHGH
|
||||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Peter O'Connor & Kendal Everest
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Duncan Grant
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas & Kevin Meates
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Hamish Morton
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Rex Jones
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Peter O'Connor & Kendal Everest
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Hayden Cohen
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Duncan Grant
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#2
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
SHGH
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas & Kevin Meates
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Aaron Farr
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Lauren Temple
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#3
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Hamish Morton
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#2
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
SHGH
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Russell Jenkins
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Kelly Hamilton
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Des Lock & David Lindstrom
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
SHGH
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Peter O'Connor & Kendal Everest
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Duncan Grant
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Lauren Temple
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Hayden Cohen
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#2
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas & Kevin Meates
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Hamish Morton
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#3
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Kelly Hamilton
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Aaron Farr
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Rex Jones
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
Social