Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Lily Millett
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Rex Jones
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#3
SAMU
Coached by: Sheldon Carr & Catherine Duffin
|
|||
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Craig Bocock
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Sue O'Callaghan
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Catherine Duffin & Sheldon Carr
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Rex Ryan
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#4
GLDW
Coached by: Lily Millett
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
MLBG
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#2
SHLH
Coached by: Axel Dickinson
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#2
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#1
SHLH
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#3
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Sue O'Callaghan
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Danny Young
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Catherine Duffin & Sheldon Carr
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#2
CROM
|
Social