Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Ben Board
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget Hendry & Georgia Clarke
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Dylan Swain
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Erica Van Der Zanden & Amber Fordham
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks & Karen Verwey
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst & Katie Halliday
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Belinda Dryden & Gina Damerow-Stephen
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Dylan Swain
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Lily King (stroke), Charlotte Gray, Lauren Stapylton-Smith, Samantha Summerfield + Hillary Royds (cox)
Coached by: Samantha Duggan & Simon Van Rossen
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst & Katie Halliday
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Emma O'Meara (stroke), Caitlin Henderson, Briar Grounds, Charlotte Chapman-Cohen + Poppy Smith (cox)
Coached by: Bridget Hendry & Georgia Clarke
|
Social