You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Aaliyah Brown (stroke), Holly Williams, Kari Loveridge, Madison Fuller + Alyssa Sherry-Middlemiss (cox)
Coached by: Karen Verwey & Janey Wackrow
|
||||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith & Hamish Morton
|
||||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Gina Damerow-Stephen
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates & Michaela Townshend
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Connor Fraher
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Connor Fraher
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Gina Damerow-Stephen
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: John Harmon & Glen Patterson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Maxine Hughes
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Emma Weith
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede & Caitlyn Wardell
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: John Harmon & Glen Patterson
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Ashlee Numa & Tilly Young
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Taylor Jacobs & Ashlea Quirk
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley & Connor Robinson
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Sean O Neill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith & Hamish Morton
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Maxine Hughes
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Ashlee Numa & Tilly Young
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Emma Weith
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Gina Persico & Hannah Starnes
|
Social