Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst & Eric Verdonk
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lisa Owen
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Huia Ackerman & Maxie Robb
|
||||
Entity
TRDL
TRDL
East Coast |
Crew
#1
TRDL
Coached by: Ross Webb
|
||||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Megan Laas
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Rex Ryan
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Charles Haggie
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Huia Ackerman & Maxie Robb
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Charlotte Bray
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Huia Ackerman & Maxie Robb
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#2
APAR
Coached by: John Wilson
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#2
WNGC
Coached by: Bob Evans
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#2
QHSD
Coached by: Penny Farrell & Sarah Taylor
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
Coached by: Gareth Vaughan
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Rex Ryan
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget Hendry & Georgia Clarke
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Rex Ryan
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Bob Evans
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#2
WNGC
Coached by: Bob Evans
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
Social