You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 2: placed 1st (7:27.38)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:40.24)
- A Final: placed 2nd (7:40.01)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 3: placed 3rd (8:06.55)
- Quarter-final 2: placed 5th (8:11.04)
- C Final: placed 1st (8:19.03)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 2: placed 3rd (7:04.04)
- Repechage 2: placed 1st (6:53.04)
- Semi-final 2: placed 7th (7:26.36)
- A Final: placed 8th (7:11.90)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Chris Walker
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 3: placed 7th (9:31.25)
- Repechage 3: placed 6th (8:42.05)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Andrew Jolly & Shane Muir
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 2: placed 3rd (7:38.91)
- Repechage 1: placed 3rd (7:51.85)
- A Final: placed 6th (7:52.36)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 3: placed 7th (8:23.97)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 2: placed 3rd (7:14.88)
- Quarter-final 3: placed 6th (7:35.88)
- C Final: placed 2nd (7:24.03)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 3: placed 3rd (8:42.49)
- Repechage 1: placed 2nd (8:27.37)
- Semi-final 2: placed 5th (8:29.72)
- B Final: placed 3rd (8:29.32)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 2: placed 2nd (7:05.73)
- Repechage 1: placed 1st (7:08.21)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:02.33)
- A Final: placed 3rd (7:07.93)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Chris Walker
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 2: placed 8th (7:52.82)
- Repechage 2: placed 4th (7:46.92)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Andrew Jolly & Shane Muir
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 2: placed 2nd
- Repechage 1: placed 2nd (7:47.21)
- Semi-final 2: placed 5th (7:39.02)
- B Final: placed 4th (7:51.26)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 2: placed 5th (7:02.06)
- Repechage 1: placed 5th (7:03.53)
Crew
#1
WAKA
Evie Brown (stroke), Nieve Collin, Zoe Abbiss, Isobel Wallace, Aimee Clark, Carmen Woodhouse, Ruby Finlay, Ruby Noton + Alex Thomson (cox)
Coached by: Kelsie Campbell & Russell Everett
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 2: placed 4th (07:33.78)
- Repechage 1: placed 4th (07:46.90)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 4: placed 5th (8:31.60)
- Repechage 2: placed 6th (8:53.56)
Crew
#1
WAKA
Laurence Carter (stroke), Lucas Erskine, Enzo Wilson, Sam Rogers, Jakob Downing, Jack Pearson, Edward Botherway, Ed Forrest + Jackson Rogers (cox)
Coached by: Chris Walker
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 1: placed 6th (8:06.30)
- Repechage 1: placed 7th (7:16.74)
Social