Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 3rd (7:48.78)
- Repechage 1: placed 2nd (7:49.52)
- Semi-final 2: placed 4th (8:02.79)
- A Final: placed 8th (8:07.20)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 3rd (8:05.67)
- Quarter-final 2: placed 4th (8:01.07)
- Semi-final 1: placed 8th (8:29.66)
- B Final: placed 6th (8:27.32)
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 4th (8:05.79)
- Quarter-final 2: placed 6th (8:11.92)
- C Final: placed 4th (8:31.23)
Crew
#3
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: result (DNF)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 3rd (8:05.71)
- Repechage 3: placed 3rd (7:55.63)
- C Final: placed 1st (8:14.08)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 2nd (8:50.82)
- Quarter-final 4: placed 1st (9:29.27)
- Semi-final 2: placed 1st (9:13.25)
- A Final: placed 3rd (8:51.29)
Crew
#1
WLGC
Emma Williams (stroke), Emma Wellington, Tatyana Kooznetzoff, Phoebe Pottinger + Jasmine Paxton (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (8:12.75)
- Repechage 1: placed 4th (8:12.62)
- Quarter-final 4: placed 8th (8:34.07)
- D Final: placed 4th (8:22.33)
Crew
#1
WLGC
May Hodgkinson (stroke), Eleanor White, Alice Fahey, Niccy Holdsworth, Sophie McKeogh, Amy Wills, Heather Miller, Emma Douglass + Jasmine Paxton (cox)
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (7:28.56)
- Repechage 2: placed 3rd (7:14.51)
- A Final: placed 8th (7:26.71)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 2nd (8:34.72)
- Quarter-final 3: placed 5th (9:48.25)
- C Final: placed 2nd (8:44.70)
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 3rd (8:40.14)
- Quarter-final 4: placed 6th (9:31.69)
- C Final: placed 1st (8:39.16)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 1st (7:42.46)
- Quarter-final 3: placed 2nd (8:05.88)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:45.34)
- A Final: placed 3rd (7:36.84)
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 3rd (7:52.41)
- Quarter-final 4: placed 7th (8:42.42)
- D Final: placed 3rd (7:58.68)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th (8:41.38)
- Repechage 1: placed 2nd (8:49.38)
- Semi-final 2: placed 8th (8:56.22)
- B Final: placed 3rd (8:46.99)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 5th (8:58.83)
- Repechage 3: placed 3rd (8:41.90)
- Semi-final 2: placed 8th (8:39.93)
- B Final: placed 4th (8:41.15)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 2nd (7:52.19)
- Repechage 1: placed 2nd (7:51.13)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:45.98)
- A Final: placed 5th (7:50.05)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 2nd
- Repechage 2: placed 2nd (7:41.76)
- Semi-final 2: placed 4th (7:29.44)
- A Final: placed 8th (7:40.46)
Crew
#2
WLGC
Emma Williams (stroke), Emma Wellington, Tatyana Kooznetzoff, Phoebe Pottinger + Charlotte Dunne (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (8:04.59)
- Repechage 2: placed 6th (8:13.53)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 4th (8:10.52)
- Quarter-final 3: placed 4th (8:38.69)
- Semi-final 2: placed 8th (8:34.42)
- B Final: placed 7th (8:16.03)
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (8:27.31)
- Repechage 1: placed 7th (8:38.05)
Crew
#1
WLGC
Maeghan Casey (stroke), Caitlin Revell, Taylor Bryers, Anna Tirikatene, Louise Cameron, Emily Rampton, Alana Taggart, Unity Crabtree + Regina Custodio (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 4th (07:42.60)
- Repechage 1: placed 1st (07:34.41)
- A Final: placed 6th (07:29.48)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th (8:18.60)
- Quarter-final 4: placed 3rd (8:46.60)
- Semi-final 2: placed 8th (8:25.18)
- B Final: placed 7th (8:23.88)