Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Don Baron & Bruce Holden
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Walker
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Glenn Barwick
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tom Anderson & Mitchell Courtney
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Angus Hunter (stroke), Te Ohongaake Swanson Hall, Brendan Douglas, Kyle August + Ronan Griffiths (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
||||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson & Glenn Barwick
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Matthew Humphrey (stroke), Christopher Roberts, Matthew Cranefield, Cameron Mailer + Oliver Duncan (cox)
Coached by: Don Baron & Bruce Holden
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Henry Smith & Na
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Walker
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Henry Smith & Na
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Angus Hunter (stroke), Te Ohongaake Swanson Hall, Brendan Douglas, Kyle August + Ronan Griffiths (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Matthew Humphrey (stroke), Christopher Roberts, Matthew Cranefield, Cameron Mailer + Oliver Duncan (cox)
Coached by: Don Baron & Bruce Holden
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Don Baron & Bruce Holden
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Glenn Barwick
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tom Anderson & Mitchell Courtney
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson & Glenn Barwick
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys & James Armitage
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Walker
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson & Glenn Barwick
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Henry Smith & Na
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tom Anderson & Mitchell Courtney
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Adele Graham
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Glenn Barwick
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Rachael Turnbull
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Henry Smith & Na
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys & James Armitage
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Angus Hunter (stroke), Te Ohongaake Swanson Hall, Brendan Douglas, Kyle August + Ronan Griffiths (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Clare Weterings & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Loveday Yeoman & Scott Pink
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Dave Williamson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Matthew Humphrey (stroke), Christopher Roberts, Matthew Cranefield, Cameron Mailer + Oliver Duncan (cox)
Coached by: Don Baron & Bruce Holden
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Walker
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys & James Armitage
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Henry Smith & Na
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Loveday Yeoman & Scott Pink
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson & Glenn Barwick
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Rachael Turnbull
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Adele Graham
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Dave Williamson
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Don Baron & Bruce Holden
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tom Anderson & Mitchell Courtney
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Angus Hunter (stroke), Te Ohongaake Swanson Hall, Brendan Douglas, Kyle August + Ronan Griffiths (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Glenn Barwick
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Henry Smith & Na
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Clare Weterings & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
Social