Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Gina Damerow-Stephen
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Matt Lilley & Connor Robinson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Taylor Jacobs & Leann Plummer
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Alan Ward
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Hamish Morton
|
|||
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#2
TWIZ
Coached by: Trevor Wilson
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Glen Reichardt
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#2
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede & Caitlyn Wardell
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Glen Patterson & John Harmon
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Lucy Wilsher
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Ashlee Numa & Tilly Young
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#1
BAYF
Coached by: Gareth Vaughan & John Parnell
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Penny Farrell & Sarah Taylor
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Mike Lawrence
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Claire Harrison
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Alan Ward
|
Social