Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Tom Anderson
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Tim Osmers
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Rachael Turnbull
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Brendon Scott & Maude O'Connell
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rodney Stephens
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Pedro Figueira
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Jack Allan
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Joe Findlay
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jamie Vou
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Pedro Figueira
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tom Anderson
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys & James Armitage
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#2
CROM
Coached by: Brendon Scott & Maude O'Connell
|
Social