Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith & Mj Keys
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Sam Whitburn
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Joe Barclay
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown & Callum Ross
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jeremy Coxon
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Kylee Corboy
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Judith Hamilton Abbey Roberts & Peter Fraser
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Sam Whitburn
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Sam Whitburn
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Judith Hamilton Abbey Roberts & Peter Fraser
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Sam Whitburn
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown & Callum Ross
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Catherine Duffin & Connor Moore
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Sophie Gilchrist & Alice Williams
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jeremy Coxon
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies & Grant Morgan
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Catherine Duffin & Fergus Murray
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown & Callum Ross
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jeremy Coxon
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Andrew Taylor
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patten
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Daniel Ward
|
Social