Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield & Josh Everitt
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Natalie Bocock
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Doug Bull
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan By De Ley & Huia Ackerman
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
Coached by: Doug Bull
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget Hendry & Georgia Clarke
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Leann Plummer & Taylor Jacobs
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Gabrielle Peach
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Harvey & Martin Simoncelli
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Megan Laas
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Danielle Schofield & Josh Everitt
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst & Katie Halliday
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Tim Parker
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Kim O'Neill
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#1
BAYF
Coached by: John Parnell & Gareth Vaughan
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: Gareth Vaughan
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: John Cook
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Scott Griffin
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison & John Harmon
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Bob Evans
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Tony Nelson
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Bridget Hendry & Georgia Clarke
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Mike Lawrence
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Sean O Neill & Mike McManaway
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#2
NCOG
Coached by: Hannah Starnes & Gina Persico
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Scott Griffin
|
Social