Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Gina Damerow-Stephen
|
||||
Entity
KAIA
KAIA
Canterbury |
Crew
#1
KAIA
Coached by: Regan Southon
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Victoria Hutt (stroke), Kellie Hageman, Hannah Mercer, Isla Stephenson + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: Hanne Mellsop
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
||||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matthew Adam
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Ashlee Numa & Tilly Young
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Zoe Stevenson & Aimee Pink
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Courtney McCormick
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Gina Persico & Hannah Starnes
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: David Hatton
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Lucy Wilsher
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matthew Adam
|
|||
Entity
KAIA
KAIA
Canterbury |
Crew
#1
KAIA
Coached by: Regan Southon
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Zoe Stevenson & Aimee Pink
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Courtney McCormick
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matthew Adam
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Victoria Hutt (stroke), Kellie Hageman, Hannah Mercer, Isla Stephenson + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Courtney McCormick
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Jacinda Bamford & David Hatton
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Keith Hibberd & Max Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Gina Damerow-Stephen
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Lucy Wilsher
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Regan Southon
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Courtney McCormick
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Glen Reichardt
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Gina Persico & Hannah Starnes
|
Social