Event Sponsor
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys & James Armitage
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Armin Svoboda & Mitchell Courtney
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Walker
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Pedro Figueira
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Dave Williamson
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Adele Graham
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Loveday Yeoman & Scott Pink
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Danielle Schofield
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Henry Smith
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: James Walker
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Armin Svoboda & Mitchell Courtney
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Dave Williamson
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Pedro Figueira
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Danielle Schofield
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Adele Graham
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Don Baron
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys & James Armitage
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Walker
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Henry Smith
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: James Walker
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Armin Svoboda & Mitchell Courtney
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Dave Williamson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Walker
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Loveday Yeoman & Scott Pink
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Danielle Schofield
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Pedro Figueira
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Adele Graham
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Brendon Scott & Maude O'Connell
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Clare Weterings & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Danielle Schofield
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: James Walker
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Henry Smith
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Kylee Corboy & Brian Smith
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Armin Svoboda & Mitchell Courtney
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Pedro Figueira
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Dave Williamson
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Brendon Scott & Maude O'Connell
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Don Baron
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Walker
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: James Walker
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Danielle Schofield
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Kylee Corboy & Brian Smith
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys & James Armitage
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Danielle Schofield
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Adele Graham
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Loveday Yeoman & Scott Pink
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Henry Smith
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Clare Weterings & Lua Tuiomanufili
|