Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie & Josh Everitt
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith & Mj Keys
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Jason Wiliams
|
||||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Jamie McKenzie
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies & Grant Morgan
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Jason Williams
|
||||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
||||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Alex Coulthard
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Henry Morrow
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Kylee Corboy & Jamie Vou
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: John Lawrence
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jeremy Coxon
|
||||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Alex Coulthard
|
||||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#1
GORE
Coached by: Craig Brown
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Judith Hamilton Abbey Roberts & Peter Fraser
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith & Mj Keys
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Henry Morrow
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: John Lawrence
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie & Josh Everitt
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies & Grant Morgan
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Jason Wiliams
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Kylee Corboy & Jamie Vou
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Jason Williams
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jeremy Coxon
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies & Grant Morgan
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Judith Hamilton Abbey Roberts & Peter Fraser
|
|||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#1
GORE
Coached by: Craig Brown
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Daniel Ward
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: John Wilson
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Hayden Soper
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Henry Morrow
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: Gareth Vaughan
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Chris Walker
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Rufus Tilt & Ashlee Numa
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith & Mj Keys
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Jason Wiliams
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Jamie McKenzie
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Kylee Corboy & Jamie Vou
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Hayden Soper
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie & Josh Everitt
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Henry Morrow
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Judith Hamilton Abbey Roberts & Peter Fraser
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#1
GORE
Coached by: Craig Brown
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Chris Walker
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jeremy Coxon
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Daniel Ward
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: Gareth Vaughan
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: John Wilson
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Jason Williams
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies & Grant Morgan
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Rufus Tilt & Ashlee Numa
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
Social