Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Bruce Jones, Robin Clarke
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: John Cook & Alex Kite
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk & Adrian Riepen
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Karen Adams
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: David Graham & Mark Clemo
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: David Graham & Mark Clemo
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: John Cook & Alex Kite
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Bruce Jones, Robin Clarke
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk & Adrian Riepen
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: David Graham & Mark Clemo
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk & Adrian Riepen
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Karen Adams
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Hunter Elliott (stroke), Emersyn Coxhead, Joshua Cameron, Jobe-Ray Fitzgerald + Jean-Paul Biladi (cox)
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Joseph Graham
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Natalie Welch
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: John Cook & Alex Kite
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#3
SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: David Graham & Mark Clemo
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Karen Adams
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Natalie Welch
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: John Cook & Alex Kite
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Cole & James McLauchlan, Dion Lee
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Hunter Elliott (stroke), Emersyn Coxhead, Joshua Cameron, Jobe-Ray Fitzgerald + Jean-Paul Biladi (cox)
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#3
SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Bruce Jones, Robin Clarke
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Joseph Graham
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk & Adrian Riepen
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Duncan Grant
|
Social