Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
||||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Adam Ling & Giacomo Thomas
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Henry Smith
|
||||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Dave Williamson & Matt Lawson
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton & Marcus Grimmer
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: David Graham & Mark Clemo
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Adam Ling & Giacomo Thomas
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: David Graham & Mark Clemo
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Joe Barclay
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Henry Smith
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Duncan Grant
|
|||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Terry McCarthy
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Dave Williamson & Matt Lawson
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Georgia Bewley & Sam Royston
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Max Calvert
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Adam Ling & Giacomo Thomas
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Dave Williamson & Matt Lawson
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Henry Smith
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Joe Barclay
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
|||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Nick Teare
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: David Graham & Mark Clemo
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Duncan Grant
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Georgia Bewley & Sam Royston
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Paul Riedel
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Max Calvert
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Terry McCarthy
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mitchell Fordham
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
Social