Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
CAMB
Coached by: Adam Ling & Giacomo Thomas
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 9: placed 2nd (7:46.50)
- Quarter-final 3: placed 6th (10:17.78)
- C Final: placed 5th (7:53.51)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 3rd (7:35.72)
- Repechage 2: placed 2nd (8:24.63)
- Semi-final 2: scratched
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 1st (7:43.32)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:19.41)
- A Final: placed 5th (7:18.69)
Crew
#1
CAMB
Lucy Reed (stroke), Brea McDonald, Kaylee Honiss, Ashley Bennett, Alyssa George, Katie Wood, Gabrielle Balsom, Poppy Benge + Sebastian George (cox)
Coached by: Rebecca Beattie & Anna Taylor
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (7:49.51)
- Repechage 2: placed 3rd (8:31.64)
- B Final: placed 5th (7:17.45)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 2nd (7:43.26)
- Semi-final 1: placed 7th (7:51.08)
- B Final: placed 5th (7:43.41)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Adam Ling & Giacomo Thomas
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 2nd (7:09.02)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:06.75)
- A Final: placed 4th (6:54.01)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 2nd (8:12.55)
- Repechage 1: placed 3rd (8:09.78)
- Semi-final 1: placed 4th (8:02.40)
- A Final: placed 8th (8:11.18)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 3rd (7:43.90)
- Quarter-final 2: placed 2nd (7:48.52)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:38.41)
- A Final: placed 6th (7:51.49)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Burns & Bailey Walters
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 3rd (9:14.03)
- Repechage 1: placed 4th (8:49.94)
- Semi-final 2: placed 4th (7:56.77)
- A Final: placed 8th (8:12.03)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 1st (8:47.06)
- Quarter-final 3: placed 1st (7:50.32)
- Semi-final 2: placed 1st (7:41.99)
- A Final: placed 5th (8:11.25)
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 5th (9:16.95)
- Repechage 2: placed 4th (9:43.42)
- E Final: placed 1st (8:17.34)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Adam Ling & Giacomo Thomas
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 1st (9:05.80)
- Quarter-final 2: placed 1st (7:45.15)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:38.61)
- A Final: placed 5th (7:55.67)
Crew
#2
CAMB
Coached by: Adam Ling & Giacomo Thomas
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 2nd (9:08.18)
- Quarter-final 4: placed 4th (7:48.68)
- Semi-final 1: placed 7th (8:00.97)
- B Final: placed 3rd (8:04.05)