Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
DIOC
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 1st (7:21.51)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:24.12)
- A Final: placed 4th (7:16.74)
Crew
#2
DIOC
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 3rd (7:48.30)
- Repechage 1: placed 4th (8:52.17)
- Semi-final 2: placed 7th (7:53.71)
- B Final: placed 7th (7:57.81)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 1st (7:42.74)
- Semi-final 2: placed 1st (7:40.06)
- A Final: placed 3rd (7:28.87)
Crew
#2
DIOC
Coached by: Courtney McCormick & Maddie Palmer
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (8:19.83)
- Repechage 2: placed 8th (9:27.30)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (8:17.16)
- Repechage 2: placed 4th (9:00.09)
- C Final: placed 1st (7:34.56)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Courtney McCormick & Maddie Palmer
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (8:33.60)
- Repechage 1: placed 1st (9:05.22)
- A Final: placed 7th (7:53.83)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ash Bright & Kate Tidbury
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 6th (8:48.49)
- Repechage 1: placed 4th (9:35.00)
- B Final: placed 3rd (8:20.11)
Crew
#1
DIOC
Charlie Barclay (stroke), Serena Bhindi, Phoebe Glynn, Ella Ross, Charlotte Brown, Gretta Wiseman, Natalie Kirke, Emily Kippenberger + Lauren Williams (cox)
Coached by: Ash Bright & Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (7:21.14)
- Repechage 2: placed 1st (8:08.07)
- A Final: placed 6th (7:02.53)
Crew
#1
DIOC
Jasmine Ireland (stroke), Rosa Marshall, Ava Phillimore, Grace Firmin, Harriet Law, Marina Farac, Maddie Kirke, Poppy Pett + Leila Bonetti (cox)
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 2nd (7:19.30)
- Repechage 1: placed 1st (8:08.33)
- A Final: placed 4th (7:11.83)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ash Bright & Kate Tidbury
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 4th (7:44.27)
- Repechage 2: placed 1st (8:14.40)
- A Final: placed 8th (7:34.82)
Crew
#1
DIOC
Zoe Mercer (stroke), Kellie Hageman, Emma Penney, Brooke Vincent, Charlotte Lobb, Isabella Carter, Hannah Mercer, Lucy Church + Sadie Sumich (cox)
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (7:06.90)
- Repechage 1: placed 4th (7:04.00)
- A Final: placed 8th (7:01.70)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Courtney McCormick & Maddie Palmer
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 3rd (7:57.59)
- Quarter-final 3: placed 6th (8:02.38)
- C Final: placed 1st (7:52.49)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ash Bright & Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 2nd (7:35.89)
- Repechage 3: placed 1st (7:56.10)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:26.18)
- A Final: placed 4th (7:30.26)
Crew
#1
DIOC
Clementine Dryden (stroke), Serena Bhindi, Rosa Marshall, Ava Phillimore, Natalie Spillane, Lucy Pettit, Phoebe Glynn, Eva Colyer + Fanni Meron (cox)
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 2nd (7:02.48)
- Repechage 1: placed 1st (7:30.67)
- A Final: placed 2nd (6:57.46)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ash Bright & Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 4th (9:07.40)
- Quarter-final 3: placed 7th (8:15.22)
- D Final: placed 1st (8:06.32)