Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.

Results: Maadi

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
Quarter-final 1
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #1 JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
  • Click to expand crew ⇨
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #3 JMCG
  • Click to expand crew ⇨
AGSB strip AGSB
AGSB
Auckland
Crew #1 AGSB
Coached by: Michael Arms & Mat Jensen
  • Click to expand crew ⇨
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Crew #1 HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
  • Click to expand crew ⇨
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #1 STAN
Coached by: Dale Maher
  • Click to expand crew ⇨
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #2 MACL
Coached by: Michael Hasselbach
  • Click to expand crew ⇨
STLN strip STLN
STLN
Auckland
Crew #1 STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
  • Click to expand crew ⇨
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #1 JHAR
Coached by: Dougal Macdonald & Danny Young
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 1
CRAI strip CRAI
CRAI
Canterbury
Crew #1 CRAI
Coached by: Adam Milne & Dean Milne
  • Click to expand crew ⇨
STPC strip STPC
STPC
Waikato/BoP
Crew #2 STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
  • Click to expand crew ⇨
SPLH strip SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Crew #1 SPLH
Coached by: Martin Simoncelli
  • Click to expand crew ⇨
ROSE strip ROSE
ROSE
Auckland
Crew #1 ROSE
Coached by: Ron Neighbour
  • Click to expand crew ⇨
WTLG strip WTLG
WTLG
Auckland
Crew #1 WTLG
Coached by: Taryn Abel & Kim Dowden
  • Click to expand crew ⇨
WEGC strip WEGC
WEGC
Wellington
Crew #1 WEGC
Coached by: Christie Davis
  • Click to expand crew ⇨
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #1 JHAR
Coached by: Danny Young
  • Click to expand crew ⇨
QMAR strip QMAR
QMAR
Wellington
Crew #1 QMAR
Coached by: Roy Pickard
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 1
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Crew #1 HAUR
Coached by: Andrew Gordon
  • Click to expand crew ⇨
CASH strip CASH
CASH
Canterbury
Crew #1 CASH
Coached by: Chris Everitt
  • Click to expand crew ⇨
ONEW strip ONEW
ONEW
Auckland
Crew #1 ONEW
Coached by: Leanne Henry & Brett Henry
  • Click to expand crew ⇨
ROSE strip ROSE
ROSE
Auckland
Crew #1 ROSE
Coached by: Ron Neighbour
  • Click to expand crew ⇨
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #1 JHAR
Coached by: Kevin Flutey & Evan France
  • Click to expand crew ⇨
BTHC strip BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Crew #1 BTHC
Coached by: Craig Bocock
  • Click to expand crew ⇨
OTUM strip OTUM
OTUM
Waikato/BoP
Crew #1 OTUM
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
GGHS strip GGHS
GGHS
East Coast
Crew #11 GGHS
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 1
CHIL strip CHIL
CHIL
Wellington
Crew #1 CHIL
Coached by: Ella Pudney
  • Click to expand crew ⇨
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: Russell Everett
  • Click to expand crew ⇨
WHGG strip WHGG
WHGG
Auckland
Crew #1 WHGG
Coached by: Chris Williams
  • Click to expand crew ⇨
WNHS strip WNHS
WNHS
Whanganui
Crew #1 WNHS
Coached by: Alan Greer
  • Click to expand crew ⇨
VILL strip VILL
VILL
Canterbury
Crew #1 VILL
Coached by: Kevin Meates & Leon Barrowcliffe
  • Click to expand crew ⇨
HLCR strip HLCR
HLCR
Waikato/BoP
Crew #1 HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
  • Click to expand crew ⇨
GGHS strip GGHS
GGHS
East Coast
Crew #1 GGHS
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
  • Click to expand crew ⇨
DUNS strip DUNS
DUNS
Otago
Crew #1 DUNS
Coached by: Simon Smith
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 1
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Tom Clyma & Logan Keys
  • Click to expand crew ⇨
OBHS strip OBHS
OBHS
Otago
Crew #1 OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
  • Click to expand crew ⇨
SHIR strip SHIR
SHIR
Canterbury
Crew #1 SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
  • Click to expand crew ⇨
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Crew #1 SJHM
Coached by: Louise Beaumont
  • Click to expand crew ⇨
ROSE strip ROSE
ROSE
Auckland
Crew #1 ROSE
Coached by: Ron Neighbour
  • Click to expand crew ⇨
CASH strip CASH
CASH
Canterbury
Crew #1 CASH
Coached by: Chris Everitt
  • Click to expand crew ⇨
SHAK strip SHAK
SHAK
Auckland
Crew #1 SHAK
Coached by: Terry Dolan & Mike O'Brien
  • Click to expand crew ⇨
WNCS strip WNCS
WNCS
Whanganui
Crew #2 WNCS
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 1
STKV strip STKV
STKV
Otago
Crew #1 STKV
Coached by: Owen Gould
  • Click to expand crew ⇨
NGTW strip NGTW
NGTW
Waikato/BoP
Crew #1 NGTW
Coached by: Raima Kells-Turner & Alastair Riddle
  • Click to expand crew ⇨
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Crew #2 HAUR
Coached by: Andrew Gordon
  • Click to expand crew ⇨
AQUI strip AQUI
AQUI
Waikato/BoP
Crew #1 AQUI
Coached by: Steve Finlayson
  • Click to expand crew ⇨
MLBG strip MLBG
MLBG
Marlborough
Crew #1 MLBG
Coached by: Mike McManaway & Sean O'Neill
  • Click to expand crew ⇨
TAUP strip TAUP
TAUP
Waikato/BoP
Crew #1 TAUP
Coached by: Paul Riedel
  • Click to expand crew ⇨
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #2 BURN
Coached by: Sarah Lindley
  • Click to expand crew ⇨
WNCS strip WNCS
WNCS
Whanganui
Crew #1 WNCS
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 1
BAYF strip BAYF
BAYF
Otago
Crew #1 BAYF
Coached by: John Parnell
  • Click to expand crew ⇨
CRAI strip CRAI
CRAI
Canterbury
Crew #1 CRAI
Coached by: Dean Milne & Adam Milne
  • Click to expand crew ⇨
ASHB strip ASHB
ASHB
Canterbury
Crew #2 ASHB
Coached by: Justin Wall
  • Click to expand crew ⇨
ONEW strip ONEW
ONEW
Auckland
Crew #1 ONEW
Coached by: Leanne Henry & Brett Henry
  • Click to expand crew ⇨
TRID strip TRID
TRID
Waikato/BoP
Crew #1 TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
  • Click to expand crew ⇨
NGTW strip NGTW
NGTW
Waikato/BoP
Crew #1 NGTW
Coached by: Raima Kells-Turner & Alastair Riddle
  • Click to expand crew ⇨
OGHS strip OGHS
OGHS
Otago
Crew #1 OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
  • Click to expand crew ⇨
ROSE strip ROSE
ROSE
Auckland
Crew #1 ROSE
Coached by: Ron Neighbour
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 1
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Crew #1 HAUR
Coached by: Andrew Gordon
  • Click to expand crew ⇨
HTIB strip HTIB
HTIB
Wellington
Crew #1 HTIB
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
  • Click to expand crew ⇨
HAMB strip HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Crew #1 HAMB
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
  • Click to expand crew ⇨
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Crew #2 SJHM
Coached by: Louise Beaumont
  • Click to expand crew ⇨
GLDW strip GLDW
GLDW
Auckland
Crew #1 GLDW
Coached by: Josh Everitt
  • Click to expand crew ⇨
RONC strip RONC
RONC
Canterbury
Crew #1 RONC
Coached by: Geoff McCrostie
  • Click to expand crew ⇨
MANU strip MANU
MANU
Auckland
Crew #1 MANU
Coached by: Peter King
  • Click to expand crew ⇨
HOWI strip HOWI
HOWI
Auckland
Crew #1 HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 1
AVSG strip AVSG
AVSG
Canterbury
Crew #1 AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
  • Click to expand crew ⇨
DUNS strip DUNS
DUNS
Otago
Crew #1 DUNS
Coached by: Simon Smith & Hamish Morton
  • Click to expand crew ⇨
WNHS strip WNHS
WNHS
Whanganui
Crew #1 WNHS
Coached by: Alan Greer
  • Click to expand crew ⇨
QMAR strip QMAR
QMAR
Wellington
Crew #1 QMAR
Coached by: Alan Ward
  • Click to expand crew ⇨
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #1 BURN
Coached by: Fergus Vickers
  • Click to expand crew ⇨
WLGC strip WLGC
WLGC
Wellington
Crew #3 WLGC
Coached by: Maurice Maxwell & Brooke Cederwall
  • Click to expand crew ⇨
STMW strip STMW
STMW
Wellington
Crew #1 STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith
  • Click to expand crew ⇨
KAPI strip KAPI
KAPI
Wellington
Crew #1 KAPI
Coached by: Nick Tonkin
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 1
VILL strip VILL
VILL
Canterbury
Crew #1 VILL
Coached by: Kevin Meates & Leon Barrowcliffe
  • Click to expand crew ⇨
WEGC strip WEGC
WEGC
Wellington
Crew #1 WEGC
Coached by: Christie Davis
  • Click to expand crew ⇨
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Crew #1 HAUR
Coached by: Andrew Gordon
  • Click to expand crew ⇨
WLGC strip WLGC
WLGC
Wellington
Crew #1 WLGC
Coached by: Nikki Cryer
  • Click to expand crew ⇨
GLDW strip GLDW
GLDW
Auckland
Crew #1 GLDW
Coached by: Danielle Schofield
  • Click to expand crew ⇨
STLN strip STLN
STLN
Auckland
Crew #1 STLN
Coached by: Mike Ruiterman
  • Click to expand crew ⇨
STKT strip STKT
STKT
Auckland
Crew #1 STKT
Coached by: Gabrielle Peach
  • Click to expand crew ⇨
MLBG strip MLBG
MLBG
Marlborough
Crew #1 MLBG
Coached by: Sean O'Neill & Mike McManaway
  • Click to expand crew ⇨
Quarter-final 1
DUNS strip DUNS
DUNS
Otago
Crew #1 DUNS
Coached by: Simon Smith
  • Click to expand crew ⇨
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #1 STAN
Coached by: Lisa Owen & Connor Fraher
  • Click to expand crew ⇨
GGHS strip GGHS
GGHS
East Coast
Crew #1 GGHS
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
  • Click to expand crew ⇨
ROSE strip ROSE
ROSE
Auckland
Crew #1 ROSE
Coached by: Ron Neighbour
  • Click to expand crew ⇨
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #1 JHAR
Coached by: Kevin Flutey & Evan France
  • Click to expand crew ⇨
ONSL strip ONSL
ONSL
Wellington
Crew #1 ONSL
Coached by: Brent Dunshea
  • Click to expand crew ⇨
CGHS strip CGHS
CGHS
Canterbury
Crew #1 CGHS
Coached by: David Hatton & David Lindstrom
  • Click to expand crew ⇨
WEGC strip WEGC
WEGC
Wellington
Crew #1 WEGC
Coached by: Christie Davis
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.