Event Sponsor
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Tom Clyma
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
||||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Dougal Macdonald & Danny Young
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
Coached by: Peer Nielsen
|
E Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
F Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Joseph Graham
|
G Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Tom Clyma
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Dougal Macdonald & Danny Young
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
Coached by: Peer Nielsen
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Tom Clyma
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Joseph Graham
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
Repechage 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
|
Repechage 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Everitt
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Joseph Graham
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Everitt
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
Coached by: Peer Nielsen
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Bruce Jones & Robin Clarke
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jared Cummings
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Tom Clyma
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Dougal Macdonald & Danny Young
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Michael Arms
|
Heat 8 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
|
Heat 9 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|