Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
||||
Entity
RSHA
RSHA
East Coast |
Crew
#1
RSHA
Coached by: Ross Webb
|
||||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jodi Haskell
|
||||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Paul Riedel
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Connor Fraher & Lisa Owen
|
||||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
||||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
||||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Jodi Tong
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Connor Fraher & Lisa Owen
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Gabrielle Peach
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
RSHA
RSHA
East Coast |
Crew
#1
RSHA
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maya Williams & Will Fahey
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Natysha Hubbard
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Stuart Wade
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Joel Hicks & Bruce Tong
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Connor Fraher & Lisa Owen
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: James Haig & Riley Homan
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Fergus Vickers
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Paul Riedel
|
Social