Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tom Clyma & Logan Keys
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Joseph Graham
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tom Clyma & Logan Keys
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Joseph Graham
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Peer Nielsen
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young & Dougal Macdonald
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tom Clyma & Logan Keys
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Chris Everitt
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan & Mike O'Brien
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Duncan Grant
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mitchell Fordham
|
Social