Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.

Results: Maadi

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
A Final
gold medal
STPC strip STPC
STPC
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 STPC
Coached by: Megan Glenn
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
KGCA strip KGCA
KGCA
Auckland
Crew #1 KGCA
Coached by: Conor Mercer
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 HAUR
Coached by: Andrew Gordon
  • Click to expand crew ⇨
 
OBHS strip OBHS
OBHS
Otago
Crew #1 OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
  • Click to expand crew ⇨
 
SCOT strip SCOT
SCOT
Wellington
Crew #1 SCOT
Coached by: David Carr-Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
STPA strip STPA
STPA
Auckland
Crew #1 STPA
Coached by: Sam Jackson
  • Click to expand crew ⇨
 
HAMB strip HAMB
HAMB
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 HAMB
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #1 TIMB
Coached by: Brian Smith & Andy Oliver
  • Click to expand crew ⇨
B Final
 
AGSB strip AGSB
AGSB
Auckland
Crew #1 AGSB
Coached by: Anna Delong & Mitchell Courtney
  • Click to expand crew ⇨
 
HTIB strip HTIB
HTIB
Wellington
Crew #1 HTIB
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
  • Click to expand crew ⇨
 
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato/Bay of Plenty
Crew #2 SJHM
Coached by: Louise Beaumont
  • Click to expand crew ⇨
 
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #2 JHAR
Coached by: Danny Young & Dougal Macdonald
  • Click to expand crew ⇨
 
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Logan Keys & Tom Clyma
  • Click to expand crew ⇨
 
OBHS strip OBHS
OBHS
Otago
Crew #2 OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
  • Click to expand crew ⇨
 
STCC strip STCC
STCC
Canterbury
Crew #1 STCC
Coached by: Alex Coulthard
  • Click to expand crew ⇨
 
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #1 JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
  • Click to expand crew ⇨
C Final
 
WTLB strip WTLB
WTLB
Auckland
Crew #1 WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell Pat Davenport
  • Click to expand crew ⇨
 
SPTW strip SPTW
SPTW
Wellington
Crew #1 SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
  • Click to expand crew ⇨
 
GLDW strip GLDW
GLDW
Auckland
Crew #1 GLDW
Coached by: Josh Everitt
  • Click to expand crew ⇨
 
CASH strip CASH
CASH
Canterbury
Crew #1 CASH
Coached by: Chris Everitt
  • Click to expand crew ⇨
 
STBD strip STBD
STBD
Canterbury
Crew #1 STBD
Coached by: Hayden Soper
  • Click to expand crew ⇨
 
BTHC strip BTHC
BTHC
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 BTHC
Coached by: Paul Clinton
  • Click to expand crew ⇨
 
RONC strip RONC
RONC
Canterbury
Crew #1 RONC
Coached by: Geoff McCrostie
  • Click to expand crew ⇨
 
STLN strip STLN
STLN
Auckland
Crew #1 STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
  • Click to expand crew ⇨
D Final
 
WLCO strip WLCO
WLCO
Wellington
Crew #1 WLCO
Coached by: Sean Durkin
  • Click to expand crew ⇨
 
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 SJHM
Coached by: Louise Beaumont
  • Click to expand crew ⇨
 
WHAK strip WHAK
WHAK
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 WHAK
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
  • Click to expand crew ⇨
 
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #2 JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
  • Click to expand crew ⇨
 
MANU strip MANU
MANU
Auckland
Crew #1 MANU
Coached by: Peter King
  • Click to expand crew ⇨
 
HOWI strip HOWI
HOWI
Auckland
Crew #1 HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
  • Click to expand crew ⇨
 
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #1 JHAR
Coached by: Danny Young & Dougal Macdonald
  • Click to expand crew ⇨
 
STCC strip STCC
STCC
Canterbury
Crew #2 STCC
Coached by: Alex Coulthard
  • Click to expand crew ⇨
E Final
 
TAKA strip TAKA
TAKA
Auckland
Crew #1 TAKA
Coached by: Eric Verdonk
  • Click to expand crew ⇨
 
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #2 CBHS
Coached by: Logan Keys
  • Click to expand crew ⇨
 
SPTS strip SPTS
SPTS
Wellington
Crew #1 SPTS
Coached by: Ella Pudney
  • Click to expand crew ⇨
 
STPA strip STPA
STPA
Auckland
Crew #3 STPA
Coached by: Sam Jackson
  • Click to expand crew ⇨
 
KATI strip KATI
KATI
Waikato/Bay of Plenty
Crew #1 KATI
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
  • Click to expand crew ⇨
 
STPA strip STPA
STPA
Auckland
Crew #2 STPA
Coached by: Sam Jackson
  • Click to expand crew ⇨
 
RONC strip RONC
RONC
Canterbury
Crew #2 RONC
Coached by: Geoff McCrostie
  • Click to expand crew ⇨
 
ONEW strip ONEW
ONEW
Auckland
Crew #1 ONEW
Coached by: John Lawrence
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.