Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Anna Delong & Mitchell Courtney
|
||||
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HTIB
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Danny Young & Dougal Macdonald
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys & Tom Clyma
|
||||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Andy Oliver
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HTIB
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Danny Young & Dougal Macdonald
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Anna Delong & Mitchell Courtney
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell, Pat Davenport
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Chris Everitt
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young & Dougal Macdonald
|
|||
Entity
SPTS
SPTS
Wellington |
Crew
#1
SPTS
Coached by: Ella Pudney
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
|||
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
Coached by: Hayden Soper
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HTIB
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#3
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
Social