Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan & David Graham
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Brendan Cullum
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Liam Avery
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Flora Wharton
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Joe Barclay
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Christopher Simonds (stroke), Theodore Thomson, Dominic Wilkinson, John Hayes + William Sheppard (cox)
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Joe Barclay
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Natalie Welch & Michael Arms
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Terry McCarthy
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Nikolai Maltesen (stroke), Jack Fisher-McKinney, Archie Schulter, Archie Dillon + Oliver Price (cox)
Coached by: John Robinson & Glynn Davies
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Liam Avery
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Nikolai Maltesen (stroke), Jack Fisher-McKinney, Archie Schulter, Archie Dillon + Oliver Price (cox)
Coached by: John Robinson & Glynn Davies
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Cameron Patten & Giacomo Galano
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: John Cook & Philipp G
|
Social