Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Joel Hicks & Bruce Tong
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk & Adrian Reipen
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Adam Ling & Giacomo Thomas
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Marc Paynter
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
Repechage 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Marc Paynter
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
STLN
Coached by: Charles Haggie & Mike Ruiterman
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Gordon Trevett
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: John Cook
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MARS
MARS
Wellington |
Crew
#1
MARS
Coached by: Marc Paynter
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Bob Evans
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Terry McCarthy & Jared Cummings
|
Social