Draft race schedule: Maadi

This is the race schedule for the 2019 Maadi.

The following schedule is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.

Monday, 25th March 2019

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U17 1X
heat
Race: 1 1-3->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:12       Race: 4  
E 08:16       Race: 5  
F 08:20       Race: 6  
G 08:24       Race: 7  
H 08:28       Race: 8  
I 08:32       Race: 9  
J 08:36 2 G U17 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
K 08:40       Race: 2  
L 08:44       Race: 3  
M 08:48       Race: 4  
N 08:52 3 B U15 2X
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
O 08:56       Race: 2  
P 09:00       Race: 3  
Q 09:04       Race: 4  
R 09:08 4 G U15 4X+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
S 09:12       Race: 2  
T 09:16       Race: 3  
U 09:20       Race: 4  
V 09:24       Race: 5  
W 09:28 5 B U18 2-
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
X 09:32       Race: 2  
Y 09:36 6 G U18 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
Z 09:40       Race: 2  
A 09:44       Race: 3  
B 09:48       Race: 4  
C 09:52       Race: 5  
D 09:56       Race: 6  
E 10:00 7 B U16 4X+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
F 10:04       Race: 2  
G 10:08       Race: 3  
H 10:12       Race: 4  
I 10:16 8 G U16 1X
heat
Race: 1 1-3->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
J 10:20       Race: 2  
K 10:24       Race: 3  
L 10:28       Race: 4  
M 10:32       Race: 5  
N 10:36       Race: 6  
O 10:40       Race: 7  
P 10:44       Race: 8  
Q 10:48 9 B N18 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
R 10:52       Race: 2  
S 10:56       Race: 3  
T 11:00       Race: 4  
U 11:04       Race: 5  
V 11:08 10 G N18 8+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
W 11:12       Race: 2  
X 11:16 11 B U17 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
Y 11:20       Race: 2  
Z 11:24 12 G U17 4X+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Rest->Repechage
A 11:28       Race: 2  
B 11:32       Race: 3  
C 11:36       Race: 4  
D 11:40       Race: 5  
E 11:44 13 B U15 8X+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
F 11:48       Race: 2  
G 11:52 14 G U15 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
H 11:56       Race: 2  
I 12:00       Race: 3  
J 12:04 15 B U18 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
K 12:08       Race: 2  
L 12:12       Race: 3  
M 12:16 16 G U18 2-
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
N 12:20       Race: 2  
O 12:24       Race: 3  
P 12:28 17 B U16 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
Q 12:32       Race: 2  
R 12:36       Race: 3  
S 12:40       Race: 4  
T 12:44 18 G U16 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
U 12:48       Race: 2  
V 12:52       Race: 3  
W 12:56 19 B N18 8+
prelim
Race: 1  
X 13:00 20 G N18 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
Y 13:04       Race: 2  
Z 13:08       Race: 3  
A 13:12       Race: 4  
B 13:16       Race: 5  
C 13:20       Race: 6  
D 13:24       Race: 7  
E 13:28 21 B U17 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
F 13:32       Race: 2  
G 13:36       Race: 3  
H 13:40       Race: 4  
I 13:44       Race: 5  
J 13:48       Race: 6  
K 13:52 22 G U17 1X
heat
Race: 1 1-3->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
L 13:56       Race: 2  
M 14:00       Race: 3  
N 14:04       Race: 4  
O 14:08       Race: 5  
P 14:12       Race: 6  
Q 14:16       Race: 7  
R 14:20       Race: 8  
S 14:24 23 G U15 8X+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
T 14:28       Race: 2  
U 14:32 24 B U15 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
V 14:36       Race: 2  
W 14:40 25 B U18 4+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
X 14:44       Race: 2  
Y 14:48 26 G U18 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
Z 14:52       Race: 2  
A 14:56       Race: 3  
B 15:00 27 G U16 4X+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
C 15:04       Race: 2  
D 15:08       Race: 3  
E 15:12       Race: 4  
F 15:16       Race: 5  
G 15:20 28 B U16 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
H 15:24       Race: 2  
I 15:28       Race: 3  
J 15:32       Race: 4  
K 15:36       Race: 5  
L 15:40 29 G U18 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
M 15:44       Race: 2  
N 15:48       Race: 3  
O 15:52       Race: 4  
P 15:56       Race: 5  
Q 16:00       Race: 6  
R 16:04 30 B U18 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
S 16:08       Race: 2  
T 16:12       Race: 3  
U 16:16       Race: 4  
V 16:20       Race: 5  
W 16:24       Race: 6  
X 16:28       Race: 7  
Y 16:32 31 G U15 2X
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
Z 16:36       Race: 2  
A 16:40       Race: 3  
B 16:44       Race: 4  
C 16:48 32 B U15 4X+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
D 16:52       Race: 2  
E 16:56       Race: 3  
F 17:00       Race: 4  
G 17:04       Race: 5  
H 17:08 33 G U17 8+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
I 17:12       Race: 2  
J 17:16 34 B U17 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
K 17:20       Race: 2  
L 17:24       Race: 3  

Tuesday, 26th March 2019

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 35 G N18 4X+
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:12       Race: 4  
E 08:16       Race: 5  
F 08:20       Race: 6  
G 08:24 36 B N18 4+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
H 08:28       Race: 2  
I 08:32 37 G U16 4+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
J 08:36       Race: 2  
K 08:40       Race: 3  
L 08:44       Race: 4  
M 08:48 38 B U16 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
N 08:52       Race: 2  
O 08:56 39 G U18 4X+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
P 09:00       Race: 2  
Q 09:04       Race: 3  
R 09:08       Race: 4  
S 09:12 40 B U18 2X
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
T 09:16       Race: 2  
U 09:20       Race: 3  
V 09:24       Race: 4  
W 09:28 41 G U15 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
X 09:32       Race: 2  
Y 09:36 42 B U15 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
Z 09:40       Race: 2  
A 09:44       Race: 3  
B 09:48 43 G U17 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
C 09:52       Race: 2  
D 09:56       Race: 3  
E 10:00       Race: 4  
F 10:04       Race: 5  
G 10:08       Race: 6  
H 10:12 44 B U17 4X+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
I 10:16       Race: 2  
J 10:20       Race: 3  
K 10:24       Race: 4  
L 10:28 45 G N18 4+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
M 10:32       Race: 2  
N 10:36       Race: 3  
O 10:40       Race: 4  
P 10:44 46 B N18 4X+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
Q 10:48       Race: 2  
R 10:52       Race: 3  
S 10:56       Race: 4  
T 11:00 47 G U16 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
U 11:04       Race: 2  
V 11:08       Race: 3  
W 11:12       Race: 4  
X 11:16       Race: 5  
Y 11:20       Race: 6  
Z 11:24       Race: 7  
A 11:28 48 B U16 1X
heat
Race: 1 1-3->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
B 11:32       Race: 2  
C 11:36       Race: 3  
D 11:40       Race: 4  
E 11:44       Race: 5  
F 11:48       Race: 6  
G 11:52       Race: 7  
H 11:56       Race: 8  
I 12:00 49 G U18 8+
heat
Race: 1  
J 12:04 50 B U18 8+
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
K 12:08       Race: 2  
L 13:00 1 B U17 1X
repechage
Race: 1 1->Quarter; 2->E Final; 3->F Final; 4->G Final
M 13:04       Race: 2  
N 13:08       Race: 3  
O 13:12       Race: 4  
P 13:16       Race: 5  
Q 13:20 2 G U17 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
R 13:24       Race: 2  
S 13:28       Race: 3  
T 13:32 3 B U15 2X
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
U 13:36       Race: 2  
V 13:40       Race: 3  
W 13:44 4 G U15 4X+
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
X 13:48       Race: 2  
Y 13:52       Race: 3  
Z 13:56 5 B U18 2-
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
A 14:00       Race: 2  
B 14:04 6 G U18 2X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
C 14:08       Race: 2  
D 14:12 7 B U16 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
E 14:16       Race: 2  
F 14:20       Race: 3  
G 14:24 8 G U16 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
H 14:28       Race: 2  
I 14:32       Race: 3  
J 14:36       Race: 4  
K 14:40 9 B N18 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
L 14:44       Race: 2  
M 14:48       Race: 3  
N 14:52 10 G N18 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
O 14:56 11 B U17 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
P 15:00 12 G U17 4X+
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
Q 15:04       Race: 2  
R 15:08       Race: 3  
S 15:12 13 B U15 8X+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
T 15:16       Race: 2  
U 15:20 14 G U15 4+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
V 15:24       Race: 2  
W 15:28 15 B U18 4X+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
X 15:32       Race: 2  
Y 15:36 16 G U18 2-
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
Z 15:40       Race: 2  
A 15:44 17 B U16 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
B 15:48       Race: 2  
C 15:52       Race: 3  
D 15:56 18 G U16 8+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
E 16:00       Race: 2  
F 16:04 20 G N18 2X
repechage
Race: 1 1->Quarter-Final; 2,3->E Final
G 16:08       Race: 2  
H 16:12       Race: 3  
I 16:16 21 B U17 2X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
J 16:20       Race: 2  
K 16:24 22 G U17 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
L 16:28       Race: 2  
M 16:32       Race: 3  
N 16:36       Race: 4  
O 16:40 23 G U15 8X+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
P 16:44       Race: 2  
Q 16:48 24 B U15 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
R 16:52       Race: 2  
S 16:56 25 B U18 4+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
T 17:00 26 G U18 4+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
U 17:04       Race: 2  
V 17:08 27 G U16 4X+
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
W 17:12       Race: 2  
X 17:16       Race: 3  
Y 17:20 28 B U16 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
Z 17:24       Race: 2  
A 17:28       Race: 3  

Wednesday, 27th March 2019

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 29 G U18 1X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
B 08:04       Race: 2  
C 08:08 30 B U18 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
D 08:12       Race: 2  
E 08:16 31 G U15 2X
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
F 08:20       Race: 2  
G 08:24       Race: 3  
H 08:28 32 B U15 4X+
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
I 08:32       Race: 2  
J 08:36       Race: 3  
K 08:40 33 G U17 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
L 08:59 34 B U17 4+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
M 09:03       Race: 2  
N 09:07 35 G N18 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
O 09:11       Race: 2  
P 09:25 36 B N18 4+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Q 09:29 37 G U16 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
R 09:33       Race: 2  
S 09:37       Race: 3  
T 09:41 38 B U16 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
U 09:45       Race: 2  
V 09:49 39 G U18 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
W 09:53       Race: 2  
X 09:57       Race: 3  
Y 10:01 40 B U18 2X
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
Z 10:05       Race: 2  
A 10:09       Race: 3  
B 10:13 41 G U15 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
C 10:17       Race: 2  
D 10:21 42 B U15 4+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
E 10:25       Race: 2  
F 10:29 43 G U17 2X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
G 10:33       Race: 2  
H 10:37 44 B U17 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
I 10:41       Race: 2  
J 10:45       Race: 3  
K 10:49 45 G N18 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
L 10:53       Race: 2  
M 10:57       Race: 3  
N 11:01 46 B N18 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
O 11:05       Race: 2  
P 11:09       Race: 3  
Q 11:13 47 G U16 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
R 11:17       Race: 2  
S 11:21 48 B U16 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
T 11:25       Race: 2  
U 11:29       Race: 3  
V 11:33       Race: 4  
W 11:37 50 B U18 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
X 11:41       Race: 2  
Y 12:40 1 B U17 1X
final
Race: G  
Z 12:45       Race: F  
A 12:50       Race: E  
B 12:55 1 B U17 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
C 13:00       Race: 2  
D 13:05       Race: 3  
E 13:10       Race: 4  
F 17:45 6 G U18 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
G 17:49       Race: 2  
H 17:53       Race: 3  
I 17:57       Race: 4  
J 18:01 8 G U16 1X
final
Race: F  
K 18:05       Race: E  
L 18:09 8 G U16 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
M 18:13       Race: 2  
N 18:17       Race: 3  
O 18:21       Race: 4  
P 18:25 20 G N18 2X
final
Race: E  
Q 18:29 20 G N18 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
R 18:33       Race: 2  
S 18:37       Race: 4  
T 18:41       Race: 3  

Thursday, 28th March 2019

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 07:40 22 G U17 1X
final
Race: F  
B 07:45       Race: E  
C 07:50 22 G U17 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
D 07:55       Race: 2  
E 08:00       Race: 3  
F 08:05       Race: 4  
G 08:10 30 B U18 1X
final
Race: E  
H 08:15 30 B U18 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
I 08:20       Race: 2  
J 08:25       Race: 3  
K 08:30       Race: 4  
L 08:35 35 G N18 4X+
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
M 08:40       Race: 2  
N 08:45       Race: 3  
O 08:50       Race: 4  
P 08:55 43 G U17 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
Q         Race: 2  
R 09:00       Race: 3  
S 09:05       Race: 4  
T 09:10 21 B U17 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
U 09:15       Race: 2  
V 09:20       Race: 3  
W 09:25       Race: 4  
X 09:30 29 G U18 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
Y 09:35       Race: 2  
Z 09:40       Race: 3  
A 09:45       Race: 4  
B 09:50 47 G U16 2X
final
Race: E  
C 09:55 47 G U16 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
D 10:00       Race: 2  
E 10:05       Race: 3  
F 10:10       Race: 4  
G 10:15 48 B U16 1X
final
Race: F  
H 10:20       Race: E  
I 10:25 48 B U16 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
J 10:30       Race: 2  
K 10:35       Race: 3  
L 10:40       Race: 4  
M 10:45 2 G U17 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
N 10:49       Race: 2  
O 10:53 1 B U17 1X
final
Race: D  
P 10:57       Race: C  
Q 11:01 1 B U17 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
R 11:05       Race: 2  
S 11:09 3 B U15 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
T 11:13       Race: 2  
U 11:17 4 G U15 4X+
final
Race: C  
V 11:21 4 G U15 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
W 11:25       Race: 2  
X 11:29 6 G U18 2X
final
Race: D  
Y 11:33       Race: C  
Z 11:37 6 G U18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
A 11:41       Race: 2  
B 11:45 7 B U16 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
C 11:49       Race: 2  
D 11:54 8 G U16 1X
final
Race: D  
E 11:58       Race: C  
F 12:02 8 G U16 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
G 12:06       Race: 2  
H 12:30 9 B N18 2X
final
Race: C  
I 12:35 9 B N18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
J 12:40       Race: 2  
K 12:45 12 G U17 4X+
final
Race: C  
L 12:50 12 G U17 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
M 12:55       Race: 2  
N 13:00 17 B U16 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
O 13:05       Race: 2  
P 13:10 20 G N18 2X
final
Race: D  
Q 13:15       Race: C  
R 13:20 20 G N18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
S 13:25       Race: 2  
T 13:30 21 B U17 2X
final
Race: D  
U 13:34       Race: C  
V 13:38 21 B U17 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
W 13:42       Race: 2  
X 13:51 22 G U17 1X
final
Race: D  
Y 13:55       Race: C  
Z 13:59 22 G U17 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
A 14:03       Race: 2  
B 14:12 27 G U16 4X+
final
Race: C  
C 14:16 27 G U16 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
D 14:20       Race: 2  
E 14:24 28 B U16 2X
final
Race: C  
F 14:28 28 B U16 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
G 14:32       Race: 2  
H 14:41 29 G U18 1X
final
Race: D  
I 14:45       Race: C  
J 14:49 29 G U18 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
K 14:53       Race: 2  
L 14:57 30 B U18 1X
final
Race: D  
M 15:01       Race: C  
N 15:05 30 B U18 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
O 15:09       Race: 2  
P 15:13 31 G U15 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Q 15:17       Race: 2  
R 15:21 32 B U15 4X+
final
Race: C  
S 15:25 32 B U15 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
T 15:29       Race: 2  
U 15:33 35 G N18 4X+
final
Race: D  
V 15:37       Race: C  
W 15:41 35 G N18 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
X 15:45       Race: 2  
Y 15:49 37 G U16 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Z 15:53       Race: 2  
A 15:57 39 G U18 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
B 16:01       Race: 2  
C 16:15 40 B U18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
D 16:19       Race: 2  
E 16:38 43 G U17 2X
final
Race: D  
F 16:42       Race: C  
G 16:46 43 G U17 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
H 16:50       Race: 2  
I 16:54 44 B U17 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
J 16:58       Race: 2  
K 17:02 45 G N18 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
L 17:06       Race: 2  
M 17:10 46 B N18 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
N 17:14       Race: 2  
O 17:18 47 G U16 2X
final
Race: D  
P 17:22       Race: C  
Q 17:26 47 G U16 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
R 17:30       Race: 2  
S 17:34 48 B U16 1X
final
Race: D  
T 17:38       Race: C  
U 17:42 48 B U16 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
V 17:46       Race: 2  

Friday, 29th March 2019

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:23 1 B U17 1X
final
Race: B  
B 08:30       Race: A  
C 08:43 2 G U17 4+
final
Race: B  
D 08:50       Race: A  
E 09:03 3 B U15 2X
final
Race: B  
F 09:10       Race: A  
G 09:23 4 G U15 4X+
final
Race: B  
H 09:30       Race: A  
I 09:43 5 B U18 2-
final
Race: B  
J 09:50       Race: A  
K 10:03 6 G U18 2X
final
Race: B  
L 10:10       Race: A  
M 10:23 7 B U16 4X+
final
Race: B  
N 10:30       Race: A  
O 10:43 8 G U16 1X
final
Race: B  
P 10:50       Race: A  
Q 11:03 9 B N18 2X
final
Race: B  
R 11:10       Race: A  
S 11:30 10 G N18 8+
final
Race: A  
T 11:50 11 B U17 8+
final
Race: A  
U 12:03 12 G U17 4X+
final
Race: B  
V 12:10       Race: A  
W 12:30 13 B U15 8X+
final
Race: A  
X 12:43 14 G U15 4+
final
Race: B  
Y 12:50       Race: A  
Z 13:03 15 B U18 4X+
final
Race: B  
A 13:10       Race: A  
B 13:23 16 G U18 2-
final
Race: B  
C 13:30       Race: A  
D 13:43 17 B U16 4+
final
Race: B  
E 13:50       Race: A  
F 14:03 18 G U16 8+
final
Race: B  
G 14:10       Race: A  
H 14:30 19 B N18 8+
final
Race: A  
I 14:43 20 G N18 2X
final
Race: B  
J 14:50       Race: A  
K 15:03 21 B U17 2X
final
Race: B  
L 15:10       Race: A  
M 15:23 22 G U17 1X
final
Race: B  
N 15:30       Race: A  
O 15:50 23 G U15 8X+
final
Race: A  
P 16:10 24 B U15 8+
final
Race: A  
Q 16:30 25 B U18 4+
final
Race: A  
R 16:43 26 G U18 4+
final
Race: B  
S 16:50       Race: A  

Saturday, 30th March 2019

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:23 27 G U16 4X+
final
Race: B  
B 08:30       Race: A  
C 08:43 28 B U16 2X
final
Race: B  
D 08:50       Race: A  
E 09:03 29 G U18 1X
final
Race: B  
F 09:10       Race: A  
G 09:23 30 B U18 1X
final
Race: B  
H 09:30       Race: A  
I 09:43 31 G U15 2X
final
Race: B  
J 09:50       Race: A  
K 10:03 32 B U15 4X+
final
Race: B  
L 10:10       Race: A  
M 10:30 33 G U17 8+
final
Race: A  
N 10:43 34 B U17 4+
final
Race: B  
O 10:50       Race: A  
P 11:03 35 G N18 4X+
final
Race: B  
Q 11:10       Race: A  
R 11:30 36 B N18 4+
final
Race: A  
S 11:43 37 G U16 4+
final
Race: B  
T 11:50       Race: A  
U 12:10 38 B U16 8+
final
Race: A  
V 12:23 39 G U18 4X+
final
Race: B  
W 12:30       Race: A  
X 12:43 40 B U18 2X
final
Race: B  
Y 12:50       Race: A  
Z 13:10 41 G U15 8+
final
Race: A  
A 13:23 42 B U15 4+
final
Race: B  
B 13:30       Race: A  
C 13:43 43 G U17 2X
final
Race: B  
D 13:50       Race: A  
E 14:03 44 B U17 4X+
final
Race: B  
F 14:10       Race: A  
G 14:23 45 G N18 4+
final
Race: B  
H 14:30       Race: A  
I 14:43 46 B N18 4X+
final
Race: B  
J 14:50       Race: A  
K 15:03 47 G U16 2X
final
Race: B  
L 15:10       Race: A  
M 15:23 48 B U16 1X
final
Race: B  
N 15:30       Race: A  
O 15:43 50 B U18 8+
final
Race: B  
P 15:50 49 G U18 8+
final
Race: A  
Q 16:10 50 B U18 8+
final
Race: A  
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.