click a filter below to remove it

The following schedule is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.

Monday, 25th March 2019

The repechages race schedule is empty for Monday.

Tuesday, 26th March 2019

Alpha Time Event   Sponsor Repechage Progression
L 13:00 1 B U17 1X Race: 1 1->Quarter; 2->E Final; 3->F Final; 4->G Final
M 13:04       Race: 2  
N 13:08       Race: 3  
O 13:12       Race: 4  
P 13:16       Race: 5  
Q 13:20 2 G U17 4+ Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
R 13:24       Race: 2  
S 13:28       Race: 3  
T 13:32 3 B U15 2X Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
U 13:36       Race: 2  
V 13:40       Race: 3  
W 13:44 4 G U15 4X+ Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
X 13:48       Race: 2  
Y 13:52       Race: 3  
Z 13:56 5 B U18 2- Race: 1 1,2,3->A Final
A 14:00       Race: 2  
B 14:04 6 G U18 2X Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
C 14:08       Race: 2  
D 14:12 7 B U16 4X+ Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
E 14:16       Race: 2  
F 14:20       Race: 3  
G 14:24 8 G U16 1X Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
H 14:28       Race: 2  
I 14:32       Race: 3  
J 14:36       Race: 4  
K 14:40 9 B N18 2X Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
L 14:44       Race: 2  
M 14:48       Race: 3  
N 14:52 10 G N18 8+ Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
O 14:56 11 B U17 8+ Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
P 15:00 12 G U17 4X+ Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
Q 15:04       Race: 2  
R 15:08       Race: 3  
S 15:12 13 B U15 8X+ Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
T 15:16       Race: 2  
U 15:20 14 G U15 4+ Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
V 15:24       Race: 2  
W 15:28 15 B U18 4X+ Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
X 15:32       Race: 2  
Y 15:36 16 G U18 2- Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
Z 15:40       Race: 2  
A 15:44 17 B U16 4+ Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
B 15:48       Race: 2  
C 15:52       Race: 3  
D 15:56 18 G U16 8+ Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
E 16:00       Race: 2  
F 16:04 20 G N18 2X Race: 1 1->Quarter-Final; 2,3->E Final
G 16:08       Race: 2  
H 16:12       Race: 3  
I 16:16 21 B U17 2X Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
J 16:20       Race: 2  
K 16:24 22 G U17 1X Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
L 16:28       Race: 2  
M 16:32       Race: 3  
N 16:36       Race: 4  
O 16:40 23 G U15 8X+ Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
P 16:44       Race: 2  
Q 16:48 24 B U15 8+ Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
R 16:52       Race: 2  
S 16:56 25 B U18 4+ Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
T 17:00 26 G U18 4+ Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
U 17:04       Race: 2  
V 17:08 27 G U16 4X+ Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
W 17:12       Race: 2  
X 17:16       Race: 3  
Y 17:20 28 B U16 2X Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
Z 17:24       Race: 2  
A 17:28       Race: 3  

Wednesday, 27th March 2019

Alpha Time Event   Sponsor Repechage Progression
A 08:00 29 G U18 1X Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
B 08:04       Race: 2  
C 08:08 30 B U18 1X Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
D 08:12       Race: 2  
E 08:16 31 G U15 2X Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
F 08:20       Race: 2  
G 08:24       Race: 3  
H 08:28 32 B U15 4X+ Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
I 08:32       Race: 2  
J 08:36       Race: 3  
K 08:40 33 G U17 8+ Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
L 08:59 34 B U17 4+ Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
M 09:03       Race: 2  
N 09:07 35 G N18 4X+ Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
O 09:11       Race: 2  
P 09:25 36 B N18 4+ Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
Q 09:29 37 G U16 4+ Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
R 09:33       Race: 2  
S 09:37       Race: 3  
T 09:41 38 B U16 8+ Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
U 09:45       Race: 2  
V 09:49 39 G U18 4X+ Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
W 09:53       Race: 2  
X 09:57       Race: 3  
Y 10:01 40 B U18 2X Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
Z 10:05       Race: 2  
A 10:09       Race: 3  
B 10:13 41 G U15 8+ Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
C 10:17       Race: 2  
D 10:21 42 B U15 4+ Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
E 10:25       Race: 2  
F 10:29 43 G U17 2X Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
G 10:33       Race: 2  
H 10:37 44 B U17 4X+ Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
I 10:41       Race: 2  
J 10:45       Race: 3  
K 10:49 45 G N18 4+ Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
L 10:53       Race: 2  
M 10:57       Race: 3  
N 11:01 46 B N18 4X+ Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
O 11:05       Race: 2  
P 11:09       Race: 3  
Q 11:13 47 G U16 2X Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
R 11:17       Race: 2  
S 11:21 48 B U16 1X Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
T 11:25       Race: 2  
U 11:29       Race: 3  
V 11:33       Race: 4  
W 11:37 50 B U18 8+ Race: 1 1,2,3->A Final
X 11:41       Race: 2  

Thursday, 28th March 2019

The repechages race schedule is empty for Thursday.

Friday, 29th March 2019

The repechages race schedule is empty for Friday.

Saturday, 30th March 2019

The repechages race schedule is empty for Saturday.

User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.