Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2021 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 22nd March 2021
This Monday day sheet is empty.
Tuesday, 23rd March 2021
Race 131 (P) @ 09:15: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Ffion Lewis
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Debbie Blake
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Hamish Lack & Simon Lack
|
Race 132 (Q) @ 09:20: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Richard Barnett & Grace Kai Fong
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Elyse Rothery
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Anne Field
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Rob Ryan & Peter Mason
|
Race 133 (R) @ 09:25: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Maxie Robb
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Mel Dowty
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Elyse Rothery
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
|
Race 134 (S) @ 09:30: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink Brent Pinfold
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Steve Finlayson
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Jenn Zaslona & Matt Kavanagh
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Des Lock
|
Race 135 (T) @ 09:35: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: Lucy Davidson
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Murray Kendrew
|
|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matthew Adam & Saskia Klinkenberg, Gabby Hunter
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ngatoto
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Anahera Nin & Tufi Sele
|
Wednesday, 24th March 2021
Race 278 (E) @ 13:00: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Des Lock
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Murray Kendrew
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink Brent Pinfold
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Hamish Lack & Simon Lack
|
Race 279 (F) @ 13:05: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Elyse Rothery
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Jenn Zaslona & Matt Kavanagh
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ngatoto
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Anne Field
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Elyse Rothery
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: Lucy Davidson
|
Thursday, 25th March 2021
Race 366 (U) @ 12:50: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Steve Finlayson
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Anne Field
|
Race 367 (V) @ 12:55: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matthew Adam & Saskia Klinkenberg, Gabby Hunter
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
Friday, 26th March 2021
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 27th March 2021
Race 463 (M) @ 09:23: B Final | ||
---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Anne Field
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Steve Finlayson
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
Race 464 (N) @ 09:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matthew Adam & Saskia Klinkenberg, Gabby Hunter
|
Social