Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2021 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 22nd March 2021
Race 88 (J) @ 15:15: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kaitlyn Shields & Martin Simoncelli, Kate Littlejohn
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Michael Goldsmith & Millie Davenport
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
Race 89 (K) @ 15:20: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#2
POMP
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Janette Newth
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Tufi Sele
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Tim Parker
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: David Williamson & Nick Sye
|
Race 90 (L) @ 15:25: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: David Hanley
Boat: Kio
|
|
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Russell Everett
Boat: Hudson 1x
|
Race 91 (M) @ 15:30: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SHNA
SHNA
East Coast |
Crew
#1
SHNA
Coached by: Dave Williamson
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Ffion Lewis
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
Race 92 (N) @ 15:35: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Andrew Albiston
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Janette Newth
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|
Entity
RICC
RICC
Canterbury |
Crew
#1
RICC
Coached by: Christina Blackford
|
Race 93 (O) @ 15:40: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
Boat: Weka
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
|
Tuesday, 23rd March 2021
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 24th March 2021
Race 261 (N) @ 11:30: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|
Entity
RICC
RICC
Canterbury |
Crew
#1
RICC
Coached by: Christina Blackford
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kaitlyn Shields & Martin Simoncelli, Kate Littlejohn
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
Boat: Weka
|
|
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Janette Newth
|
Race 262 (O) @ 11:35: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#2
POMP
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Janette Newth
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Michael Goldsmith & Millie Davenport
|
Thursday, 25th March 2021
Race 346 (A) @ 10:50: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kaitlyn Shields & Martin Simoncelli, Kate Littlejohn
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: David Hanley
Boat: Kio
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Tufi Sele
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Michael Goldsmith & Millie Davenport
|
Race 347 (B) @ 10:55: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
Race 348 (C) @ 11:00: Semi-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Ffion Lewis
|
|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: David Williamson & Nick Sye
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
Boat: Weka
|
Race 349 (D) @ 11:05: Semi-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
Friday, 26th March 2021
Race 441 (T) @ 14:57: C Final | ||
---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
Boat: Weka
|
Race 442 (U) @ 15:03: B Final | ||
---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Tufi Sele
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: David Hanley
Boat: Kio
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
Race 443 (V) @ 15:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Ffion Lewis
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
Saturday, 27th March 2021
This Saturday day sheet is empty.
Social