Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2021 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 22nd March 2021
Race 1 (A) @ 08:00: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Bradley Leydon
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Waldo Singleton
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Axel Dickinson
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Michael Ruiterman
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Martyn Oleary
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Graham Pudney
|
Race 2 (B) @ 08:05: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Nikki Cryer & David Carr-Smith
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Mike Harrison
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Weka
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Tom Clark
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Matt Mannington
|
Race 3 (C) @ 08:10: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HOWA
HOWA
East Coast |
Crew
#1
HOWA
Coached by: Luke Jenkins & Peter Simmons
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: David Potts
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
Race 4 (D) @ 08:15: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Tom Flavill
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Tom Monaghan & Luke Watts
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Greg Cox
|
Race 5 (E) @ 08:20: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Edward Clark
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Greg Cox
|
Race 6 (F) @ 08:25: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|
Entity
WAIU
WAIU
Auckland |
Crew
#1
WAIU
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
Tuesday, 23rd March 2021
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 24th March 2021
Race 222 (A) @ 08:00: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Greg Cox
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Waldo Singleton
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Nikki Cryer & David Carr-Smith
|
Race 223 (B) @ 08:05: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
HOWA
HOWA
East Coast |
Crew
#1
HOWA
Coached by: Luke Jenkins & Peter Simmons
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Greg Cox
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Graham Pudney
|
Thursday, 25th March 2021
Race 320 (A) @ 08:00: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
WAIU
WAIU
Auckland |
Crew
#1
WAIU
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Axel Dickinson
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Edward Clark
|
|
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Mike Harrison
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
Race 321 (B) @ 08:05: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Tom Flavill
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Bradley Leydon
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Ross Webb
|
Race 322 (C) @ 08:10: Semi-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Greg Cox
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Weka
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Waldo Singleton
|
Race 323 (D) @ 08:15: Semi-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Graham Pudney
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Greg Cox
|
Friday, 26th March 2021
Race 396 (A) @ 07:57: C Final | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Bradley Leydon
|
|
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Mike Harrison
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Greg Cox
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Weka
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
Race 397 (B) @ 08:03: B Final | ||
---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Tom Flavill
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
Race 398 (C) @ 08:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Axel Dickinson
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Edward Clark
|
Saturday, 27th March 2021
This Saturday day sheet is empty.
Social