Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2021 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 22nd March 2021
This Monday day sheet is empty.
Tuesday, 23rd March 2021
Race 198 (E) @ 14:55: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Andrew Taylor & Liam O'Leary Henry Smith
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Matt Mannington
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones & Pedro Figueira
Boat: Kahu
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Gavin Powell & Alex Brennan
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Brayden Coley & Hector Grant
|
Race 199 (F) @ 15:00: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Richard Hollebon & Lewis Green
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Craig Peebles
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Trijal Pedneker (stroke), Oliver Cuthbert, Bladon Roe, Spencer Saywell-Pirovano + Hugo Montgomery (cox)
Coached by: Olivia Clark
Boat: Haumia
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Sophie Strachan & Rob Mackenzie
|
Race 200 (G) @ 15:05: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green & Richard Hollebon
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Natalie Welch & Harry Ashby
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Quentin Monaghan
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Matt Straker & Grant Morgan
|
Race 201 (H) @ 15:10: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Brenna Baker & Jason Parris-Oswald
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Craig Peebles
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Caitlyn Wardell & Brendan Cullum
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
Race 202 (I) @ 15:15: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins & Joshua Kelly
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Joanne Etzinger
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Greg Cox & Gus Berghan
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Caitlyn Wardell & Brendan Cullum
|
Race 203 (J) @ 15:20: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Tom Monaghan & Luke Watts
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Anthony Berkers & Finlay Sherlock-Ludlow
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson & Anton Andres
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Archie MacDonald (stroke), Jack MacDonald, Zinzan Bondarenko-Leatua, Jimmy Middleditch + Hazel Bown (cox)
Coached by: Joe Young
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
Wednesday, 24th March 2021
Race 310 (K) @ 16:00: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Andrew Taylor & Liam O'Leary Henry Smith
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Matt Straker & Grant Morgan
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Anthony Berkers & Finlay Sherlock-Ludlow
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Trijal Pedneker (stroke), Oliver Cuthbert, Bladon Roe, Spencer Saywell-Pirovano + Hugo Montgomery (cox)
Coached by: Olivia Clark
Boat: Haumia
|
Race 311 (L) @ 16:05: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
STBD
Coached by: Quentin Monaghan
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson & Anton Andres
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Richard Hollebon & Lewis Green
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Caitlyn Wardell & Brendan Cullum
|
|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Greg Cox & Gus Berghan
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Gavin Powell & Alex Brennan
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 25th March 2021
Race 386 (O) @ 15:35: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Tom Monaghan & Luke Watts
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green & Richard Hollebon
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Joanne Etzinger
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Sophie Strachan & Rob Mackenzie
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Caitlyn Wardell & Brendan Cullum
|
Race 387 (P) @ 15:40: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Greg Cox & Gus Berghan
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins & Joshua Kelly
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Archie MacDonald (stroke), Jack MacDonald, Zinzan Bondarenko-Leatua, Jimmy Middleditch + Hazel Bown (cox)
Coached by: Joe Young
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Anthony Berkers & Finlay Sherlock-Ludlow
|
Race 388 (Q) @ 15:45: Semi-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Andrew Taylor & Liam O'Leary Henry Smith
Crew
#1
MLBB
Coached by: Matt Straker & Grant Morgan
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Matt Mannington
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Brenna Baker & Jason Parris-Oswald
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
Race 389 (R) @ 15:50: Semi-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson & Anton Andres
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Craig Peebles
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Craig Peebles
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones & Pedro Figueira
Boat: Kahu
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Natalie Welch & Harry Ashby
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 26th March 2021
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 27th March 2021
Race 498 (V) @ 14:57: C Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins & Joshua Kelly
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Sophie Strachan & Rob Mackenzie
|
|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Greg Cox & Gus Berghan
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Natalie Welch & Harry Ashby
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson & Anton Andres
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
Race 499 (W) @ 15:03: B Final | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Craig Peebles
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Brenna Baker & Jason Parris-Oswald
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Joanne Etzinger
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green & Richard Hollebon
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
Race 500 (X) @ 15:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones & Pedro Figueira
Boat: Kahu
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Matt Mannington
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Craig Peebles
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Archie MacDonald (stroke), Jack MacDonald, Zinzan Bondarenko-Leatua, Jimmy Middleditch + Hazel Bown (cox)
Coached by: Joe Young
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Tom Monaghan & Luke Watts
|
Social