Event Sponsor
Day sheets: Maadi
These are the day sheets for the 2021 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 22nd March 2021
This Monday day sheet is empty.
Tuesday, 23rd March 2021
Race 204 (K) @ 15:25: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Jeff Johnson & Levi Grimmer
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
Race 205 (L) @ 15:30: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tasha Wypych
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ngatoto
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Russell Everett
Boat: Muir
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Anna Donegan & Peter Mason
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
Race 206 (M) @ 15:35: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#1
POMP
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|
Entity
ACGT
ACGT
Waikato/BoP |
Crew
#1
ACGT
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Michael Goldsmith & Millie Davenport
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
|
Race 207 (N) @ 15:40: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Murray Kendrew
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Elyse Rothery
|
Race 208 (O) @ 15:45: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Dave Williamson & Nick Sye
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Ffion Lewis
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Coached by: Louise Beaumont
|
Race 209 (P) @ 15:50: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Liam Kitchin
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Tufi Sele
|
|
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink Brent Pinfold
|
Race 210 (Q) @ 15:55: Heat 7 | ||
---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Tim Babbage
|
|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Sean O'Neill
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Kau Point
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
|
Wednesday, 24th March 2021
Race 312 (M) @ 16:15: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink Brent Pinfold
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Ffion Lewis
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
|
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#1
POMP
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Murray Kendrew
|
Race 313 (N) @ 16:20: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Sean O'Neill
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede
|
|
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Coached by: Louise Beaumont
|
Thursday, 25th March 2021
Race 390 (S) @ 15:55: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Russell Everett
Boat: Muir
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Ffion Lewis
|
Race 391 (T) @ 16:00: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Dave Williamson & Nick Sye
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|
Entity
ACGT
ACGT
Waikato/BoP |
Crew
#1
ACGT
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tasha Wypych
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
Race 392 (U) @ 16:05: Semi-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Michael Goldsmith & Millie Davenport
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
Race 393 (V) @ 16:10: Semi-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Kau Point
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Tufi Sele
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ngatoto
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
Friday, 26th March 2021
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 27th March 2021
Race 501 (Y) @ 15:17: C Final | ||
---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Kau Point
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees
|
Race 502 (Z) @ 15:23: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ngatoto
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Tufi Sele
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Dave Williamson & Nick Sye
|
Race 503 (A) @ 15:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
ACGT
ACGT
Waikato/BoP |
Crew
#1
ACGT
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tasha Wypych
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Michael Goldsmith & Millie Davenport
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Russell Everett
Boat: Muir
|
Social