You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 8th (8:19.05)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 7th (7:53.05)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 6: placed 1st (7:44.28)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:48.80)
- A Final: placed 2nd (7:33.54)
Crew
#2
CAMB
Coached by: Amanda Puddle & Callum Wright Seren Dixon
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 6: placed 6th (8:52.09)
- Repechage 1: placed 6th (8:50.05)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 5th (7:17.53)
- Repechage 2: placed 4th (7:23.95)
- B Final: placed 4th (7:16.79)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 6: placed 2nd (7:57.18)
- Semi-final 1: placed 5th (7:47.96)
- B Final: placed 4th (7:49.67)
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 6th (8:09.52)
- Repechage 2: placed 1st (8:02.68)
- Semi-final 2: placed 8th (8:06.06)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 3rd (7:01.69)
- Semi-final 1: placed 7th (7:00.59)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 1st (8:29.95)
- Semi-final 2: placed 3rd (8:38.60)
- A Final: placed 3rd (8:25.09)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 4th (7:47.12)
- Repechage 2: placed 8th (7:59.12)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 1st (7:31.38)
- Semi-final 1: placed 5th (7:30.25)
- B Final: placed 3rd (7:31.62)
Crew
#1
CAMB
Oliver Hogg (stroke), Jack Beaumont, Jack Hogg, Josh Rickit, James Monkley, Alex Schuler, Matt Peters, Quinn Steverson + Jack Charlton (cox)
Coached by: Sandy Stuart & Thomas Fraser
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (7:11.17)
- Repechage 1: placed 5th (7:09.87)
- B Final: placed 8th (7:06.65)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 3rd (8:13.23)
- Repechage 1: placed 2nd (8:08.71)
- B Final: placed 1st (8:03.24)
Crew
#1
CAMB
Chelsey Cook (stroke), Kendra Holmes-Burr, Frances Morris, Libby Tonks, Riley Martinovich, Jenna Oulton, Alex Reeve, Lucy Eastwood + Kerryn Baker (cox)
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 4th (7:13.91)
- Repechage 1: placed 4th (7:31.77)
- B Final: placed 5th (7:34.34)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 8th (7:59.52)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 1st (8:23.46)
- Semi-final 1: placed 1st (8:13.85)
- A Final: placed 4th (8:40.06)
Crew
#1
CAMB
Lauren Wood (stroke), Tegan O'Dwyer, Peyton Barnard, Natasha Artavia Brown, Caitlin Bax, Zara Barnard, Rachel Waterton, Kendall Muir + Jordyn Maloney (cox)
Coached by: Amanda Puddle & Callum Wright Seren Dixon
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 6th (7:40.10)
- Repechage 1: placed 3rd (7:57.88)
- B Final: placed 1st (7:38.49)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 4th (7:46.64)
- Repechage 2: placed 4th (8:11.23)
- B Final: placed 3rd (8:12.58)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 2nd (7:29.40)
- Semi-final 3: placed 2nd (7:22.26)
- A Final: placed 3rd (7:22.54)
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 6th (7:51.24)
- Repechage 1: placed 6th (8:26.94)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 2nd (7:04.01)
- Semi-final 3: placed 3rd (7:06.35)
- B Final: placed 1st (7:09.48)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 5th (8:54.22)
- Repechage 1: placed 1st (9:06.47)
- Semi-final 1: placed 8th (8:54.24)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 1st (7:58.11)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:51.85)
- A Final: placed 2nd (7:47.24)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 3rd (8:40.40)
- Repechage 2: placed 3rd (9:00.85)
- B Final: placed 2nd (8:40.00)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 3rd (7:38.17)
- Repechage 1: placed 2nd (7:39.29)
- B Final: placed 1st (7:44.85)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 1st (7:09.34)
- Semi-final 4: placed 2nd (6:51.34)
- A Final: placed 6th (7:19.79)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 2nd (7:50.94)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:32.06)
- A Final: placed 1st (8:03.34)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 6th (8:26.83)
- Repechage 2: placed 3rd (8:49.89)
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 5th (8:15.81)
- Repechage 2: placed 5th (8:25.47)
- Semi-final 2: placed 8th (8:11.25)
- B Final: placed 6th (8:34.90)
Social