You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (7:44.06)
- Semi-final 4: placed 2nd (7:43.50)
- A Final: placed 5th (7:32.79)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Joanne Etzinger
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (7:48.25)
- Repechage 1: placed 6th (7:46.04)
- B Final: placed 7th (7:35.56)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 7th (7:37.43)
- Repechage 1: placed 5th (7:26.85)
- B Final: placed 5th (7:19.28)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 1st (6:41.44)
- Semi-final 2: placed 1st (6:35.10)
- A Final: placed 2nd (6:33.91)
Crew
#1
KGCA
Te Aria Jackson (stroke), Setai Setoga, Tahara-Jayne Rusden Rowley, Lela Willman + Lilian Kidd (cox)
Coached by: Ella Marr & Annie Williamson
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (7:46.89)
- Repechage 2: placed 6th (7:54.51)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 6th (7:02.60)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 5th (7:09.77)
- Repechage 1: placed 4th (7:10.22)
- B Final: placed 6th (7:11.45)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 2nd (8:17.83)
- Semi-final 2: placed 3rd (8:19.91)
- B Final: placed 2nd (8:43.67)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 4th (8:31.10)
- Semi-final 3: placed 3rd (8:23.80)
- B Final: placed 6th (9:05.66)
Crew
#1
KGCA
Mandela McKree-Jansen (stroke), Jack Mitchell, Jack Trusler, Charles Finlayson + James Chapman (cox)
Coached by: Brendan Boreham
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 8th (6:58.66)
- Repechage 2: placed 3rd (6:59.97)
- A Final: placed 7th (7:22.68)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (7:50.81)
- Repechage 1: placed 6th (8:22.24)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 8: placed 5th (7:53.93)
- Repechage 1: scratched
Crew
#1
KGCA
Coached by: Joanne Etzinger
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 2nd (7:06.80)
- Semi-final 3: placed 3rd (6:54.95)
- B Final: placed 3rd (6:57.28)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Harrison Elliott
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 8th (7:22.89)
- Repechage 2: placed 7th (7:36.15)
Crew
#1
KGCA
Tahara-Jayne Rusden Rowley (stroke), Amiria-Rose Monga, Lela Willman, Grace McTaggart + Lilian Kidd (cox)
Coached by: Ella Marr & Annie Williamson
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 4th (7:59.48)
- Semi-final 2: placed 4th (7:59.41)
- B Final: placed 5th (7:58.13)
Crew
#1
KGCA
Lewis Mazza-Carson (stroke), Raniera Whiu, Cole Barfoot, Baxter McGillivray, Callan Ogilvie, Ethan Henderson, Thaddeus Cryer, Daniel Wyber + Oliver Horton (cox)
Coached by: Ian McKinnon
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (6:30.57)
- Repechage 1: placed 3rd (6:33.35)
- A Final: placed 9th (6:33.77)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 5th (7:24.93)
- Repechage 2: placed 4th (7:36.89)
- Semi-final 2: placed 7th (7:16.98)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Annie Williamson
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 4th (8:10.82)
- Semi-final 3: placed 7th (7:54.76)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Harrison Elliott
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 6th (7:15.19)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Joanne Etzinger
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 1st (7:15.55)
- Semi-final 1: placed 3rd (6:58.94)
- B Final: placed 3rd (7:35.26)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Joanne Etzinger
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 4th (8:13.01)
- Repechage 1: placed 6th (8:31.62)
Crew
#1
KGCA
Cameron Abel (stroke), Lewis Mazza-Carson, Jack Mitchell, Jack Trusler, Mandela McKree-Jansen, Charles Finlayson, Lauchie Craig, Cole Barfoot + James Chapman (cox)
Coached by: Brendan Boreham & Sebastien Eggermont
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (6:25.80)
- Repechage 1: placed 3rd (6:30.65)
- B Final: placed 7th (6:32.36)
Social