Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 6: result (NRR)
- Repechage 1: placed 6th (8:29.56)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Repechage 1: placed 7th (8:07.51)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (7:49.93)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 2nd (8:21.36)
- Semi-final 2: placed 2nd (8:36.42)
- A Final: placed 5th (8:29.09)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (8:53.47)
- Repechage 2: placed 7th (8:54.10)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 4th (7:11.72)
- Repechage 2: placed 7th (7:21.77)
Crew
#1
MTAL
Olivia Abbott (stroke), Mackenzie Salton, Ruby Burge, Lily Curnow, Grace Moon, Xanthe Werder, Katie Finch, Eve Thompson + Meg Pinfold (cox)
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (7:08.21)
- Repechage 2: placed 2nd (7:23.25)
- B Final: placed 3rd (7:26.18)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 5th (8:49.72)
- Repechage 2: placed 2nd (9:27.45)
- Semi-final 4: placed 7th (8:47.21)
Crew
#1
MTAL
Ruby Schmulian (stroke), Bianca Power, Bella Boersen, Grace Lei Sam, Emily Knill, Monique Minor, Lara Moncur, Nicole Nagaratnam + Cassie Taylor (cox)
Coached by: Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 4th (7:31.34)
- Repechage 1: placed 2nd (7:55.13)
- B Final: placed 3rd (7:46.24)
Crew
#1
MTAL
Max Jarvie (stroke), Charlie Heath, Fraser MacGillivray, Luke Sanders, Wei Siong Ong, Zac Hornblow, George Scrivens, Flynn Bell + Max Murphy (cox)
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 2nd (8:29.31)
- Semi-final 4: placed 3rd (8:19.76)
- B Final: placed 3rd (8:32.17)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 8th (8:08.17)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 1st (8:10.86)
- Semi-final 2: placed 5th (8:15.04)
- B Final: placed 1st (8:09.07)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 1st (7:02.89)
- Semi-final 2: placed 3rd (6:46.09)
- B Final: placed 1st (6:52.34)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 6th (7:41.58)
- Repechage 1: placed 4th (7:49.55)
- B Final: placed 5th (7:45.86)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (7:48.87)
- Semi-final 1: placed 5th (7:33.64)
- A Final: placed 6th (7:57.42)
Crew
#1
MTAL
Rayan Darazi (stroke), Ethan Schultz, Tomas Fergusson, Charles Martin, Kairo Ah Kuoi-Simich, Tomas Somerville, Zac Hornblow, Baden Campbell + Hamish Toogood (cox)
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (6:46.41)
- Repechage 2: placed 5th (6:48.43)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 6th (7:45.01)
- Repechage 1: placed 4th (7:38.79)
- Semi-final 2: placed 8th (7:20.56)
Crew
#1
MTAL
Ruby Schmulian (stroke), Lily Curnow, Grace Moon, Bella Boersen, Monique Minor, Grace Lei Sam, Lara Moncur, Nicole Nagaratnam + Ciara Anand (cox)
Coached by: Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (7:46.59)
- Repechage 1: placed 6th (7:50.35)
Event
42
B U15 4+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
Crew
#1
MTAL
Coached by: Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (8:21.74)
- Repechage 2: placed 6th (8:43.98)
- B Final: placed 2nd (8:27.77)
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 7: placed 1st (8:09.86)
- Semi-final 3: placed 3rd (7:50.39)
- B Final: placed 6th (8:32.64)
Crew
#1
MTAL
Olivia Abbott (stroke), Ava Paynter, Alex Prince, Layzell Halo, Kate Grubi, Mackenzie Salton, Ruby Burge, Ella Mitchell + Meg Pinfold (cox)
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 4th (7:21.50)
- Repechage 2: placed 3rd (7:21.70)
- B Final: placed 4th (7:16.43)