Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Weka
Boat: Weka
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th (7:55.25)
- Semi-final 3: placed 6th (8:01.74)
- C Final: placed 3rd (7:51.37)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Olivia Clark
Boat: Island Bay
Boat: Island Bay
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 6th (8:06.05)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Ngatoto
Boat: Ngatoto
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 4th (7:14.08)
- Repechage 2: placed 3rd (7:20.59)
- B Final: placed 2nd (7:10.51)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie
Boat: Ohariu
Boat: Ohariu
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th (7:04.03)
- Semi-final 1: placed 8th (7:07.76)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
Boat: Weka
Boat: Weka
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 2nd (8:38.41)
- Semi-final 1: placed 4th (8:41.87)
- A Final: placed 8th (8:46.19)
Crew
#1
ONSL
Matthew Butel (stroke), Bladon Roe, Jack Jordan, Oliver Cuthbert, Oliver Mackiewicz, Guy Curry-Stanton, Sid McQueen, Spencer Saywell-Pirovano + Hugo Montgomery (cox)
Coached by: Olivia Clark
Boat: Wellington
Boat: Wellington
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 5th (6:56.55)
- Repechage 2: placed 5th (6:57.02)
- B Final: placed 5th (6:47.50)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie
Boat: Ohariu
Boat: Ohariu
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (7:28.78)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
Boat: Weka
Boat: Weka
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 6: placed 6th (9:01.05)
- Repechage 1: placed 4th (9:33.26)
- Semi-final 3: placed 6th (8:54.34)
- C Final: placed 8th (9:47.56)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ohariu
Boat: Ohariu
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 6th (7:55.87)
- Repechage 1: placed 5th (8:23.21)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie
Boat: Ngatoto
Boat: Ngatoto
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (7:34.92)
- Repechage 2: placed 4th (7:46.58)
- Semi-final 4: placed 8th (7:27.96)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Weka
Boat: Weka
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 8: placed 4th (7:46.37)
- Repechage 2: placed 2nd (7:55.62)
- Semi-final 4: placed 7th (7:40.75)
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Te Aro
Boat: Te Aro
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 6: placed 4th (7:47.13)
- Repechage 2: placed 3rd (8:02.19)
- Semi-final 1: placed 5th (7:37.90)
- B Final: placed 6th (7:34.90)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ngatoto
Boat: Ngatoto
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 3rd (8:14.59)
- Repechage 2: placed 4th (9:01.97)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Olivia Clark
Boat: Ohariu
Boat: Ohariu
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 6: placed 5th (7:26.56)
- Repechage 2: placed 2nd (7:34.15)
- Semi-final 4: placed 8th (7:24.11)
Crew
#2
ONSL
Coached by: Olivia Clark
Boat: Haumia
Boat: Haumia
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 4th (7:27.71)
- Semi-final 1: placed 8th (7:31.38)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Point Halswell
Boat: Point Halswell
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 7th (6:59.28)
- Repechage 1: placed 5th (7:21.46)
- B Final: placed 5th (6:56.81)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
Boat: Ngatoto
Boat: Ngatoto
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (9:18.90)
- Repechage 1: placed 5th (9:19.50)
- B Final: placed 7th (9:17.58)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Matiu
Boat: Matiu
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (7:58.61)
- Repechage 1: placed 3rd (7:54.93)
- B Final: placed 4th (8:03.61)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Ngatoto
Boat: Ngatoto
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 1st (7:10.39)
- Semi-final 1: placed 2nd (6:52.12)
- A Final: placed 7th (7:19.85)
Event
42
B U15 4+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
ONSL
Coached by: Olivia Clark
Boat: Ohariu
Boat: Ohariu
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
Boat: Kau Point
Boat: Kau Point
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (8:23.63)
- Repechage 1: placed 5th (8:31.75)
- Semi-final 1: placed 8th (8:15.07)
Crew
#1
ONSL
Trijal Pedneker (stroke), Oliver Cuthbert, Bladon Roe, Spencer Saywell-Pirovano + Hugo Montgomery (cox)
Coached by: Olivia Clark
Boat: Haumia
Boat: Haumia
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (8:11.44)
- Repechage 1: placed 6th (8:36.90)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ngatoto
Boat: Ngatoto
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 3rd (8:11.45)
- Semi-final 4: placed 3rd (7:51.88)
- B Final: placed 4th (8:29.23)
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie
Boat: Kio
Boat: Kio
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 8th (8:24.91)