Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tasha Wypych & Nathan Wallace
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th (8:08.93)
- Semi-final 3: placed 5th (8:18.92)
- C Final: placed 4th (8:07.14)
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tasha Wypych
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (9:14.40)
Crew
#1
WEGC
Alexis Stinson (stroke), Ella McLauchlan, Freya Hawker, Lucy Skogstad, Lila Feasey, Jade Te Hira, Hannah Smith, Sophie McGuigan + Te Kohu Wallace (cox)
Coached by: Nathan Wallace
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (8:16.34)
- Repechage 2: placed 6th (8:12.72)
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tasha Wypych
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 7th (8:19.97)
Crew
#1
WEGC
Ava Johnston (stroke), Kate Barham, Maddie Brown, Rakaia Burwell-Garratt, Lucy Boswell, Lucy Skogstad, Sacha Munro, Georgia Lambie + Jasmine Cole (cox)
Coached by: Tasha Wypych
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (7:15.10)
- Repechage 1: placed 3rd (7:26.97)
- B Final: placed 4th (7:26.31)
Crew
#1
WEGC
Lucy Skogstad (stroke), Jasmine Cole, Milla Fogarty, Stella Copeland, Jade Te Hira, Hannah Smith, Alexis Stinson, Lila Feasey + Te Kohu Wallace (cox)
Coached by: Nathan Wallace
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (7:45.01)
- Repechage 2: placed 4th (8:07.35)
- B Final: placed 8th (8:02.66)
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tasha Wypych & Nathan Wallace
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 5th (8:51.96)
- Repechage 2: placed 6th (8:39.22)
- B Final: placed 8th (9:30.29)
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tasha Wypych
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 4th (7:37.36)
- Semi-final 2: placed 4th (7:39.91)
- B Final: placed 8th (7:42.51)
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (8:19.57)
- Repechage 2: placed 2nd (8:37.74)
- Semi-final 1: placed 6th (8:07.98)
- C Final: placed 4th (8:03.69)
Crew
#2
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 6th (8:44.37)
- Repechage 2: placed 6th (9:47.62)
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tasha Wypych
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 5th (8:11.67)
- Repechage 1: placed 7th (8:28.00)
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tasha Wypych
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 1st (7:55.43)
- Semi-final 2: placed 1st (7:37.64)
- A Final: placed 2nd (8:07.06)
Crew
#1
WEGC
Eloise Campbell (stroke), Lucy Boswell, Maddie Brown, Rakaia Burwell-Garratt, Yasmin Kesry, Ella McLauchlan, Sacha Munro, Awatea Wallace + Jasmine Cole (cox)
Coached by: Tasha Wypych
- Click to expand crew ⇨
WEGC
WEGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 6th (7:57.97)
- Repechage 2: placed 5th (7:58.75)
- B Final: placed 8th (7:48.86)