Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (8:24.20)
- Repechage 1: placed 2nd (8:19.01)
- Semi-final 3: placed 6th (8:33.59)
- C Final: placed 6th (8:22.71)
Crew
#1
WKDS
Eloise Orr (stroke), Tiana Lord, Anna Urlich, Olivia Bayne, Isla McCabe, Sophie Liefting, Isabel Melville, Xanthe Lovegrove-Edlington + Charlotte Trower (cox)
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
WKDS
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#3
WKDS
Anah West (stroke), Ruby-Jane van Deursen, Milan Nordstrom, Brooke Trebilco + Alice Mackintosh (cox)
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 3rd (8:01.98)
- Repechage 2: placed 1st (8:01.77)
- A Final: placed 6th (7:57.97)
Crew
#1
WKDS
Coached by: Matt Cameron
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 3rd (8:13.76)
- Repechage 1: placed 1st (8:03.58)
- A Final: placed 4th (7:56.51)
Crew
#1
WKDS
Alexandra Peoples (stroke), Renee West, Zoe Fon, Molly Brown, Nancy Leidig, Te Aumihi Haggie, Hayley Dawbin, Emma Clapcott + Samantha Fincham (cox)
Coached by: Pat Peoples
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
WKDS
Hayley Jonkers (stroke), Kate Heatley, Kate Wallace, Lani Kete, Isla McCabe, Sassi Wright, Jamie Bidois, Isabella Ward + Laura Kilbride (cox)
Coached by: Graham Smith
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 7th (7:46.80)
- Repechage 2: placed 6th (7:51.82)
Crew
#1
WKDS
Coached by: Matt Cameron
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
WKDS
Coached by: Graham Smith
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 3rd (7:37.35)
- Semi-final 4: placed 5th (7:36.71)
- C Final: placed 1st (7:36.32)
Crew
#2
WKDS
Coached by: Graham Smith
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 8th (8:17.02)
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 4th (8:14.78)
- Repechage 1: placed 1st (8:31.44)
- Semi-final 2: placed 3rd (8:02.36)
- A Final: placed 7th (8:12.77)
Crew
#1
WKDS
Alexandra Peoples (stroke), Renee West, Zoe Fon, Molly Brown, Amelia Glover, Georgia Jefferis, Nancy Leidig, Olivia Bayne + Kate Ward (cox)
Coached by: Pat Peoples
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 4th (7:03.10)
- Repechage 1: placed 2nd (7:09.16)
- A Final: placed 7th (6:51.09)
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 3rd (7:59.85)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:48.50)
- B Final: placed 1st (7:47.54)
Crew
#2
WKDS
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 8th (9:00.57)
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 1st (7:41.27)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:23.23)
- A Final: placed 2nd (7:42.03)
Crew
#2
WKDS
Coached by: Graham Smith
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 4th (7:56.78)
- Repechage 1: placed 5th (8:12.11)
Crew
#1
WKDS
Eloise Orr (stroke), Tiana Lord, Anna Urlich, Xanthe Lovegrove-Edlington, Isabel Melville, Brooke Trebilco, Anah West, Ruby-Jane van Deursen + Kate Ward (cox)
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
WKDS
Lucie Foster (stroke), Sassi Wright, Milan Nordstrom, Hannah Levin, Maya Trower, Sophie Reeves, Jessica Cuff, Maia Calcinai + Ella Hansen (cox)
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 6th (7:55.27)
- Repechage 1: placed 5th (7:46.76)
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
WKDS
Anah West (stroke), Ruby-Jane van Deursen, Milan Nordstrom, Brooke Trebilco + Charlotte Trower (cox)
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
WKDS
Coached by: Graham Smith
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 7th (9:57.74)