Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 4th (7:34.97)
- Repechage 2: placed 1st (7:35.72)
- A Final: placed 8th (7:31.63)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Amie Back
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 7th (9:15.67)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 3rd (7:53.68)
- Semi-final 1: placed 4th (7:47.02)
- B Final: scratched
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 4: placed 5th (8:11.02)
- Repechage 2: placed 4th (8:11.70)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 6: placed 1st (6:49.99)
- Semi-final 3: placed 2nd (6:46.32)
- A Final: placed 8th (6:45.96)
Crew
#1
WNCS
Caitlin Fisk (stroke), Olivia Gibbons, Chelsea Jones, Janey Pease, Jemma Rasmusen, Poppy Moore, Georgie Ross, Bambam Boolong + Tabatha Smith (cox)
Coached by: Amie Back
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 7th (8:09.54)
- Repechage 2: scratched
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 4th (7:39.63)
- Repechage 2: placed 1st (7:39.33)
- Semi-final 2: placed 5th (7:23.30)
- B Final: placed 1st (7:29.40)
Crew
#1
WNCS
Edwin Zhang (stroke), Benjamin Fraser, Mark Lanauze, Maurice Mow, Thomas Fitzgerald, Cleveland Pue, Mostyn McDonald, Liam Kleingeld + Hunter Rowland (cox)
Coached by: Brayden Coley & Hector Grant
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 6th (7:14.87)
- Repechage 1: placed 6th (7:19.21)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 3rd (6:43.15)
- Repechage 1: placed 3rd (6:45.59)
- B Final: placed 3rd (6:42.67)
Crew
#1
WNCS
Charlotte Giblin (stroke), Millicent Murphy, Bella Marks, Pip Bullock, Te Amo Crow, Mary Oleary, Rachel Roberts, Paige Stead + Juliet Robb (cox)
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 6th (7:21.13)
- Repechage 2: placed 7th (7:52.07)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 8th (7:49.62)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 4: placed 6th (8:57.86)
- Repechage 1: placed 2nd (9:32.43)
- Semi-final 3: placed 8th (9:05.63)
Crew
#1
WNCS
Caitlin Fisk (stroke), Jemma Rasmusen, Poppy Moore, Janey Pease, Chelsea Jones, Moya Baylis, Georgie Ross, Bambam Boolong + Tabatha Smith (cox)
Coached by: Amie Back
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 5th (7:57.15)
- Repechage 1: placed 6th (8:54.69)
Crew
#1
WNCS
Riley Norman (stroke), Benjamin Poulton, Mitch Karatau, Ben Evans, Sam Cranstone, Keagan Hanekom, John Maguire, Ryan Lanauze + Maxwell Chadwick (cox)
Coached by: Brayden Coley & Hector Grant
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 6th (7:13.28)
- Repechage 1: placed 4th (7:02.03)
- A Final: placed 8th (7:09.29)
Crew
#1
WNCS
Holly Lennox (stroke), Alyana du Fresne, Jaime Maybery, Margy Hazelhurst + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 4th (7:41.73)
- Repechage 2: placed 1st (7:50.06)
- A Final: placed 6th (8:01.52)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 6: placed 7th (8:23.39)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 4th (7:16.00)
- Semi-final 4: placed 5th (7:10.81)
- C Final: placed 6th (7:23.60)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 6: placed 6th (9:05.71)
- Repechage 1: placed 5th (9:20.91)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 6: placed 1st (7:29.01)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:25.64)
- A Final: placed 7th (7:23.40)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Brayden Coley & Hector Grant
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 6th (7:41.33)
- Repechage 2: placed 6th (8:22.90)
Crew
#2
WNCS
Coached by: Brayden Coley & Hector Grant
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 8th (8:02.01)
Crew
#1
WNCS
George Nilsson (stroke), Matthew Poulton, Joshua Brunger, Loki Hopkinson + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 4th (6:55.36)
- Repechage 1: placed 3rd (7:11.42)
- B Final: placed 6th (6:58.46)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 3rd (7:55.00)
- Repechage 1: placed 2nd (8:05.40)
- Semi-final 2: placed 7th (7:45.09)
- B Final: placed 2nd (7:59.16)
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 4: placed 6th (8:10.60)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 3rd (8:28.82)
- Repechage 1: scratched
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Caitlin Fisk (stroke), Olivia Gibbons, Chelsea Jones, Janey Pease, Jemma Rasmusen, Poppy Moore, Georgie Ross, Bambam Boolong + Tabatha Smith (cox)
Coached by: Amie Back
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 6th (8:24.91)
- Repechage 1: placed 8th (8:36.90)
Event
42
B U15 4+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
WNCS
Coached by: Brayden Coley & Hector Grant
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 4th (07:36.58)
- Repechage 2: placed 4th (07:42.82)
- B Final: placed 5th (7:52.49)
Event
42
B U15 4+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#2
WNCS
Coached by: Brayden Coley & Hector Grant
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 6th (7:57.55)
- Repechage 1: placed 6th (8:13.50)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 6th (8:11.64)
- Repechage 2: placed 3rd (8:32.44)
- Semi-final 1: placed 7th (7:55.52)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Brayden Coley & Hector Grant
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 7th (9:25.87)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 7th (8:52.02)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 7th (8:22.91)
Crew
#1
WNCS
Holly Lennox (stroke), Jaime Maybery, Margy Hazelhurst, Alyana du Fresne, Emily McKinlay, Anna Bullock, Gretel Murphy, Lucy Reed + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui