You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Greg Cox
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Waldo Singleton
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Nikki Cryer & David Carr-Smith
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matthew Adam & Saskia Klinkenberg, Gabby Hunter
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Liam Kitchin
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Ruby Willis & Kim Dowden
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Paul Westbury
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Jack McLaughlan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Charlotte Bray & Craig Little
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Joanne Etzinger
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mark Clemo & Lucy Anderson
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Murray Kendrew
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Robin Crooks & Caitlin Huxtable
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Anahera Nin & Tufi Sele
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#2
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Amanda Puddle & Callum Wright Seren Dixon
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Jade Uru
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester & Waldo Singleton
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Natalie Marriott
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matthew Adam & Saskia Klinkenberg, Gabby Hunter
|
|||
Entity
WMEA
WMEA
Marlborough |
Crew
#1
WMEA
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Michael Goldsmith & Millie Davenport
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Janette Newth
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Will England
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: St Patricks
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Alastair Mackintosh
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Will England & Gini Dunne
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Jameson McConnochie (stroke), Lokie Aubrey, Kahnya Donaldson-Pihama, Finn Reilly + Lachlan Cole (cox)
Coached by: Caitlyn Wardell & Herb Stevenson
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Andrew Albiston
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Dave Williamson & Nick Sye
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson & Anton Andres
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Matt Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Brenna Baker & Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Jakob Mangels & Riley Bruce
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent Ben Wright
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Sophie Strachan & Rob Mackenzie
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates & Maddie Gill
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Ffion Lewis
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Richard Barnett & David Lindstrom
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne & Abi Goodhew
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Ayla Hawthorne
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|||
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Anahera Nin & Tufi Sele
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Jade Uru
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Nikki Cryer & David Carr-Smith
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Matt Cameron
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ash Bright & Kate Tidbury
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Jimmy Healey Nathan Luff & Henry Smith
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Bruce Jones & Kyle Coles
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#3
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Tim Osmers
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Sam Jones & Callum Jarvis
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Whitburn
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Kelsey Stubbs & Simon Lack
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Richard Barnett & Grace Kai Fong
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Arlia O'Sullivan & Sydney Telfer
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Emma Napper & Sarah Simpson
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Maxie Robb
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Maxie Robb
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Vlado
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Greg Cox
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Alex Andersen
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Waldo Singleton
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Jono Debbage
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kaitlyn Shields & Martin Simoncelli, Kate Littlejohn
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
Boat: Weka
|
|||
Entity
RICC
RICC
Canterbury |
Crew
#1
RICC
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Janette Newth
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Neuhaus & Mat Jensen
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Gordon Trevett
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & James Hunt
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Bruce Holden
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Sean O'Neill
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: George Keys & Oliver Tyro
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Georgie McCarthy (stroke), April Linares-Fontona, Amelia Wilkinson, Sophia Linares-Fontona + Alexis Cuaresma (cox)
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kaitlyn Shields & Martin Simoncelli, Kate Littlejohn
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Hannah Maullin (stroke), Arabella Barrio Frojan, Caitlin Moriarty, Maddison McGuire + Katherine-Rose Axtell (cox)
Coached by: Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Anna Donegan & Peter Mason
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ruby Willis & Kim Dowden
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Anton Andres & Tom Ferguson
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins & Joshua Kelly
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#2
AOTE
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Janette Newth
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & David Neuhaus
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Riley Bruce
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Peter Mason & Chris Goudie
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Hamish Lack & Simon Lack
|
|||
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink Brent Pinfold
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Murray Kendrew
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Des Lock
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Matt Straker & Grant Morgan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Charlotte Bray & Craig Little
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Andrew Taylor Liam O'Leary & Henry Smith
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Des Lock
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Sophie Strachan & Rob Mackenzie
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
George Nilsson (stroke), Matthew Poulton, Joshua Brunger, Loki Hopkinson + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Riley Bruce
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Point Halswell
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy & Jake Jones
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy & Jake Jones
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Gus Berghan & Greg Cox
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther
|
|||
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Coached by: Louise Beaumont & Angus Campbell
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#2
NCOG
Coached by: Kylie Johnson
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Izzy Crowther
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Sunshine
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
Coached by: Quentin Monaghan
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Joe Young & Arlia O'Sullivan
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Harry Ashby & David Graham
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#3
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Caitlyn Wardell
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Richard Barnett & Grace Kai Fong
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tasha Wypych
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Freddie Beaumont
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ruby Willis & Kim Dowden
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Simon Lack & Hamish Lack
|
|||
Entity
OREW
OREW
Auckland |
Crew
#1
OREW
Coached by: Kevin Herbison & Josh Everitt
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Niamh McHugh
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Jono Debbage
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Matiu
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Graham Pudney
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates & Maddie Gill
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
QMAR
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Holly Dalzell (stroke), Molly Christiansen, Samantha Earl, Jemmimah McCombe-Rae + Aimee Coudret (cox)
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Tom Flavill
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Greg Cox
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Matt Mannington
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Drew Tierney
|
Event
42
B U15 4+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Whitburn
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jared Barry
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Kieran Joyce
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Jakob Mangels & Mitch White
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Brayden Coley & Hector Grant
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay & Loveday Yeoman
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Russell Everett
Boat: Muir
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
Boat: Kau Point
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Riley Bruce
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Stella Blake
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Hannah McCall (stroke), Poppy Cavanagh-Briggs, Ruby Saunders, Isabelle McDonnell + Grace Malloy (cox)
Coached by: Emma Napper & Sarah Simpson
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Carla Pethers-Boak (stroke), Jade Findlay, Elin Vincent, Olivia Kiernan-James + Frederika Clements (cox)
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Carter Haddon Tori Goodwin
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Arlia O'Sullivan & Sydney Telfer
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates & Maddie Gill
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Andrew Taylor & Liam O'Leary Henry Smith
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Anthony Berkers & Finlay Sherlock-Ludlow
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Matt Straker & Grant Morgan
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Trijal Pedneker (stroke), Oliver Cuthbert, Bladon Roe, Spencer Saywell-Pirovano + Hugo Montgomery (cox)
Coached by: Olivia Clark
Boat: Haumia
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Ffion Lewis
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#1
POMP
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Murray Kendrew
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
|||
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink Brent Pinfold
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Mike Harrison
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Joanne Etzinger
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: David Potts
|
Social