Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Edward Clark
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Bradley Leydon
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
||||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Dylan Stringer (stroke), James Porima, Arthur Donaldson, Logan Ballantine-Wooley + Harry Young (cox)
Coached by: Ross Webb & Mike Harrison
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mike O'Brien
|
||||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Nikki Cryer & David Carr-Smith
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Jade Uru
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Nikki Cryer & David Carr-Smith
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Edward Clark
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Dylan Stringer (stroke), James Porima, Arthur Donaldson, Logan Ballantine-Wooley + Harry Young (cox)
Coached by: Ross Webb & Mike Harrison
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Andy McLean,Natalie Marriott
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Tom Flavill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Jade Uru
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Andy McLean,Natalie Marriott
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Alex Andersen
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Rory Macgillvray (stroke), Matthew Axtell, Jamie Livingston, Christopher Graham + Aarushi Nanjappa (cox)
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Edward Clark
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Nikki Cryer & David Carr-Smith
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Tom Monaghan & Luke Watts
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Greg Cox & Gus Berghan
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Bradley Leydon
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Dylan Stringer (stroke), James Porima, Arthur Donaldson, Logan Ballantine-Wooley + Harry Young (cox)
Coached by: Ross Webb & Mike Harrison
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Tom Flavill
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: St Patricks
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Jono Debbage
|
Social