Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
||||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Keely Erskine (stroke), Phoebe Cavanagh, Primrose Johnson, Ellie Shuttleworth + Charlotte Muir (cox)
Coached by: Russell Everett
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Rebecca McLaren (stroke), Tessa McLaren, Zoe Bews-Hair, Charlamangne Woods + Gabriella Leyland (cox)
Coached by: Amy Barclay
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Hannah Maullin (stroke), Arabella Barrio Frojan, Caitlin Moriarty, Maddison McGuire + Katherine-Rose Axtell (cox)
Coached by: Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Kahurangi Nixon (stroke), Maddie Sutherland, Charlotte Donaldson, Louisa McGoldrick + Sofie Tillard-Lowe (cox)
Coached by: Kevin Meates & Maddie Gill
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Brent Pinfold Scott Pink
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Hannah Maullin (stroke), Arabella Barrio Frojan, Caitlin Moriarty, Maddison McGuire + Katherine-Rose Axtell (cox)
Coached by: Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Anna Donegan & Peter Mason
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ruby Willis & Kim Dowden
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ruby Willis & Kim Dowden
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
|||
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Coached by: Louise Beaumont
|
Social