Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Dave Williamson & Nick Sye
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
||||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Tim Babbage
|
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: David Hanley
|
||||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Dave Williamson & Nick Sye
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Dave Williamson & Nick Sye
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Andrew Ede
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Ffion Lewis
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Kaitlyn Shields & Kate Littlejohn
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#2
AOTE
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Janette Newth
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Dave Williamson & Nick Sye
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Weka
|
Social