Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Te Aro
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill
|
||||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Te Aro
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
Coached by: Tom Flavill
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Te Aro
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Bradley Leydon
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#2
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Tom Monaghan & Luke Watts
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
Coached by: Tom Flavill
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#2
TAUP
Coached by: Janette Newth
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Te Aro
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
SCOT
Coached by: Nikki Cryer & David Carr-Smith
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
Heat 8 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: John Robinson
|
Social