Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Andrew Taylor Liam O'Leary & Henry Smith
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Joanne Etzinger
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Richard Hollebon & Lewis Green
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mark Clemo
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Graham & Alex Brennan
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Bruce Jones
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Anton Andres
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins & Joshua Kelly
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Andrew Taylor Liam O'Leary & Henry Smith
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins & Joshua Kelly
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Olivia Clark
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
HOWI
Coached by: Brenna Baker & Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Brayden Coley & Hector Grant
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Brenna Baker & Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Graham & Alex Brennan
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Matt Straker & Grant Morgan
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Anton Andres
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Simon Dmitrenko
|
Social