Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Andrew Taylor Liam O'Leary & Henry Smith
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Graham & Alex Brennan
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
||||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Jack McLaughlan
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Olivia Clark
Boat: Haumia
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Graham & Alex Brennan
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Caleb Meijer
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Andrew Taylor Liam O'Leary & Henry Smith
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Jack McLaughlan
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
HOWI
Coached by: Brenna Baker & Jason Parris-Oswald
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Richard Hollebon & Lewis Green
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Graham & Alex Brennan
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Anton Andres
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Jack McLaughlan
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
HOWI
Coached by: Brenna Baker & Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Michael King- Farrington
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Brayden Coley & Hector Grant
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Caleb Meijer
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Olivia Clark
Boat: Haumia
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Andrew Taylor Liam O'Leary & Henry Smith
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Jakob Mangels & Mitch White
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Ruffell
|
Social